Barcelona miała porozumienie z reprezentantem Słowacji. Flick wszystko zmienił

Stanislav Lobotka, pomocnik Napoli i reprezentacji Słowacji, miał być blisko transferu do FC Barcelony. Agent piłkarza, Branislav Jarusek, ujawnił, że istniało porozumienie między zawodnikiem a katalońskim klubem, które jednak zostało unieważnione przez zmiany na stanowisku trenera w Blaugranie.

Hansi Flick
Obserwuj nas w
Xinhua / Alamy Na zdjęciu: Hansi Flick

Lobotka był bliski transferu do FC Barcelony

Stanislav Lobotka prezentuje znakomitą formę podczas trwających mistrzostw Europy 2024, co wzbudziło ogromne zainteresowanie jego osobą. 29-letni pomocnik Napoli był na celowniku FC Barcelony jeszcze wtedy, gdy stery klubu trzymał Xavi Hernandez. Legendarny piłkarz i trener Blaugrany wyrażał się o Słowaku w samych superlatywach przed starciem w Lidze Mistrzów przeciwko Azzurrim. – Lubię Lobotkę, buduje grę i nie traci piłek. Chciałbym go widzieć w klubie takim jak Barca – mówił Xavi.

POLECAMY TAKŻE

Jak się okazuje, te życzenia mogły się spełnić. Branislav Jarusek zdradził, że Duma Katalonii miała już uzgodnione warunki transferu z Lobotką. Niestety, zmiany w sztabie szkoleniowym klubu i przyjście Hansiego Flicka przekreśliły te plany. – Mieliśmy uzgodnione warunki z Barceloną, ale nastąpiła zmiana trenera. Sytuacja nie jest jasna, a klub ma pewne problemy finansowe. Byliśmy zszokowani – wyjawił Jarusek w wywiadzie dla “Mundo Deportivo”.

Pomimo tych komplikacji, agent Lobotki zaznaczył, że sprawa transferu nie jest jeszcze całkowicie zamknięta. – To jeszcze nie jest martwy punkt, sytuacja się rozwija – powiedział Jarusek, dodając jednocześnie, że zainteresowanie zawodnikiem wykazują także inne kluby. – Wszyscy wiedzą, jakim piłkarzem jest Lobotka. Wiedzą to w Barcelonie, Madrycie i Anglii – podkreślił agent.

Zobacz również: Napoli z przełomową decyzją ws. Osimhena! Conte ma konkretny plan

Komentarze