Liverpool stanął do walki z Juventusem. Gdzie przejdzie pomocnik?

Liverpool wyprzedził Juventus w walce o zakontraktowanie pomocnika Atalanty Bergamo, Teuna Koopmeinersa - ujawniła włoska gazeta La Gazzetta dello Sport.

Teun Koopmeiners
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Teun Koopmeiners

Teun Koopmeiners ma w czym wybierać

Teun Koopmeiners zapowiedział, że tego lata chce zrobić krok naprzód w swojej karierze, co oznacza, że najprawdopodobniej odejdzie z Atalanty Bergamo. Najbliżej sprowadzenia 26-letniego pomocnika dotychczas podobno był Juventus, jednak Stara Dama musi liczyć się z ogromną konkurencją w postaci między innymi Liverpoolu.

Bardzo ciekawe informacje w sprawie przyszłości 21-krotnego reprezentanta Holandii przekazał włoski dziennik “La Gazzetta dello Sport”. Według wspomnianego źródła na czoło wyścigu o podpis Teuna Koopmeinersa wysunęli się właśnie The Reds, którzy obecnie są na najlepszej pozycji do parafowania kontraktu z cenionym zawodnikiem.

Gdzie w przyszłym sezonie zagra Teun Koopmeiners?

Liverpool 52%
Juventus 46%
Atalanta 2%
Inny klub 1%
246+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Liverpool
  • Juventus
  • Atalanta
  • Inny klub

Ofensywny pomocnik mógłby być jednym z pierwszych nabytków Liverpoolu za kadencji Arne Slota. Przypomnijmy, że holenderski szkoleniowiec na ławce trenerskiej angielskiego zespołu zastąpił słynnego Juergena Kloppa. Co ciekawe, Teun Koopmeiners występował już pod skrzydłami Arne Slota za czasów gry w macierzystym AZ Alkmaar.

26-latek w ostatnim sezonie zwieńczonym triumfem w Lidze Europy pojawił się na boisku 51 razy, zdobył 15 bramek i zanotował 7 asyst. Umowa Teuna Koopmeinersa z Atalantą Bergamo obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku, więc włoski klub jest w dobrej pozycji negocjacyjnej. Zawodnika środka pola wycenia się na około 50 milionów euro.

Komentarze