Liverpool obniżył cenę za gwiazdę. Szansa dla Barcelony?

Liverpool jest gotowy rozstać się z Luisem Diazem i oczekuje za niego 75 milionów euro - podaje hiszpański dziennik AS. The Reds wcześniej liczyli na oferty przekraczające 100 milionów euro.

Piłkarze Liverpoolu
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Liverpoolu

Luis Diaz dostępny za 75 milionów euro

Przyszłość Luisa Diaza stoi pod znakiem zapytania – jedne media sugerują, że skrzydłowy zostanie na Anfield Road, a drugie rozpisują się na temat potencjalnego transferu Kolumbijczyka. Najnowsze informacje w sprawie 27-latka przekazał hiszpański dziennik “AS”, według którego odejście Luisa Diaza z Liverpoolu jest możliwe. Co więcej, władze The Reds ponoć obniżyły swoje oczekiwania i obecnie żądają za swojego piłkarza około 75 milionów euro.

Czy FC Barcelona powinna za wszelką cenę pozyskać Luis Diaza?

Tak, to zawodnik światowej klasy 57%
Nie, lepszych piłkarzy ma u siebie 43%
418+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak, to zawodnik światowej klasy
  • Nie, lepszych piłkarzy ma u siebie

Przypomnijmy, że wcześniej w kontekście przenosin kapitana reprezentacji Kolumbii mówiło się o kwocie przekraczającej 100 milionów euro. Chrapkę na zakontraktowanie lewoskrzydłowego podczas najbliższego letniego okienka transferowego podobno ma FC Barcelona, która zostanie przebudowana przez Hansiego Flicka. Wydaje się, że Dumy Katalonii nie stać jednak na taki wydatek, nawet mimo zmniejszonych przez włodarzy The Reds wymagań.

Luis Diaz w 51 spotkaniach zakończonego sezonu strzelił 13 goli i zaliczył 5 asyst. Umowa kolumbijskiego zawodnika z Liverpoolem obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku. Wartość rynkowa byłego gwiazdora FC Porto jest szacowana przez portal “Transfermarkt” na 75 milionów euro. Dokładnie tyle na sprzedaży atakującego planują zarobić przedstawiciele Czerwonych.

Komentarze