Legia Warszawa dopina kolejny transfer. Zapłaci bardzo duże pieniądze!

Legia Warszawa kontynuuje transferową ofensywę. Tomasz Włodarczyk donosi, że stołeczny klub dopina kolejne wzmocnienie. Wiemy, ile zapłaci za Roberto Carlosa Fernandeza.

Jacek Zieliński
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Jacek Zieliński

Legia wyda wielkie pieniądze!

Legia Warszawa ma cel, aby po trzech latach wreszcie odzyskać mistrzostwo Polski. Sezon 2023/2024 zakończyła na trzecim miejscu w tabeli, zapewniając sobie udział w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Nie jest to oczywiście szczyt ambicji stołecznej ekipy. Aby Goncalo Feio miał większe szanse na zrealizowanie swojego zadania, władze klubu intensywnie pracują nad letnimi wzmocnieniami.

POLECAMY TAKŻE

Do Legii dołączyli już Claude Goncalves, Luquinhas oraz Kacper Chodyna. Wydaje się, że kolejnym transferem będzie Jean-Pierre Nsame. Ekipa z Łazienkowskiej interesuje się również chociażby sprowadzeniem Filipa Jagiełły. We wtorek Tomasz Włodarczyk potwierdził, że dopinana jest operacja, o której mówiło się już od tygodni.

Jeśli nie stanie się nic niespodziewanego, nowym piłkarzem Legii Warszawa powinien zostać Roberto Carlos Fernandez. Reprezentant Boliwii sezon 2023/2024 spędził na wypożyczeniu w rosyjskiej Bałtice Kaliningrad. Formalnie jest natomiast związany z rodzimym Bolivarem, z którym Legia prowadziła negocjacje. Obie strony miały osiągnąć porozumienie w kwestii kwoty transferu, która wyniesie milion dolarów. 24-latek już wcześniej dogadał warunki współpracy z polskim klubem.

Fernandez wzmocni lewą stronę boiska. W trakcie swojej kariery najczęściej występował jako lewy obrońca, choć regularnie grywał również jako skrzydłowy. Legia widzi w nim natomiast wahadłowego.

Komentarze