Lazio ma nowego piłkarza. To wychowanek Manchesteru City

Lazio w sobotnie popołudnie pochwaliło się drugim transferem w letnim okienku. Drużynę z Rzymu zasilił Fisayo Dele-Bashiru. 23-latek dołączył do "Biancocelestich" na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu.

Fisayo Dele Bashiru
Obserwuj nas w
Victor Modo / Alamy Na zdjęciu: Fisayo Dele Bashiru

Oficjalnie: Fisayo Dele-Bashiru wzmocnił Lazio

Lazio w letnim okienku transferowym przejdzie przebudowę drużyny. Już wiemy, że na stanowisku trenera „Biancocelestich” zasiadł Marco Baroni. Rzymianie zatem teraz będą musieli sprowadzić zawodników pasujących do filozofii preferowanej przez nowego szkoleniowca. Stołeczny klub dokonał w ostatnich dniach już jednego kluczowego wzmocnienia. A mianowicie szeregi zespołu wzmocnił Tijani Noslin, który w poprzednim sezonie współpracował z Marco Baronim w Hellasie Verona.

POLECAMY TAKŻE

W sobotnie popołudnie Lazio ogłosiło kolejny transfer. „Biancocelesti” za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej poinformowali, że do drużyny dołączył Fisayo Dele-Bashiru. Nigeryjski zawodnik wzmocnił stołeczny klub na zasadzie wypożyczenia z tureckiego Hatayasporu. Rzymianie jednak będą musieli skorzystać z obowiązkowego wykupu, który wyniesie 7 milionów euro.

Fisayo Dele-Bashiru ma za sobą fantastyczny sezon na tureckich boiskach. Wychowanek Manchesteru City w barwach Hatayasporu rozegrał łącznie 39 spotkań. W tym czasie nigeryjski pomocnik zdołał dziewięciokrotnie wpisać się na listę strzelców, a także zaliczyć sześć asyst. Znakomita dyspozycja sprawiła, że 23-latek znalazł uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Nigerii i zadebiutował w narodowych barwach. Udało mu się nawet strzelić jednego gola, a miał on miejsce w rywalizacji przeciwko RPA.

Sprawdź także: Manchester United oczekuje 30 milionów euro za napastnika

Komentarze