Transfer obrońcy Manchesteru City przypieczętowany. Saudyjczycy przekonali Hiszpana

Fabrizio Romano w niedzielę postawił stempel na zapowiadanym już od kilku dni transferze Aymerica Laporte. Hiszpan przeniesie się z Manchesteru City do Al Nassr. Zespół z Arabii Saudyjskiej zapłaci za stopera 30 milionów euro.

Aymeric Laporte
Obserwuj nas w
Imago/Malcolm Bryce Na zdjęciu: Aymeric Laporte
  • Aymeric Laporte łączony był od dłuższego czasu z przenosinami do Arabii Saudyjskiej
  • Fabrizio Romano przekazał, że Al Nassr przekonało Manchester City i sprowadzi gracza, za którego zapłaci 30 milionów euro
  • Hiszpan może liczyć na zarobki na poziomie 20 milionów euro za rok gry

Laporte obiera kierunek na Arabię Saudyjską

Aymeric Laporte typowany był od kilku tygodni do odejścia z Manchesteru City. Hiszpan znajdował się na samym końcu w hierarchii stoperów, a Pep Guardiola wolał stawiać na innych zawodników. Jasne stało się, że dni Laporte’a na Etihad są już policzone. 

Media informowały w ostatnich dniach, że środkowy obrońca jest bliski przenosin do Arabii Saudyjskiej. W niedzielę informacje o przyszłości 29-latka przekazał Fabrizio Romano. Dziennikarz nie ma wątpliwości, że zawodnik Obywateli zostanie nowym zawodnikiem Al Nassr. 

Al Nassr zapłaci za Aymerica Laporte 30 milionów euro. Stoper podpisze kontrakt do końca czerwca 2026 roku. Po pomyślnym przejściu testów medycznych podpisze oficjalnie kontrakt z drużyną z Saudi Pro League. W Arabii Saudyjskiej będzie zarabiał około 20 milionów euro za rok gry.

Sprawdź także: Dani Olmo zareagował na doniesienia mediów. Ważna deklaracja Hiszpana

Komentarze