Kolejny napastnik na celowniku Milanu. Nieoczywisty wybór

AC Milan wykazuje zainteresowanie 20-letnim napastnikiem Atletico Madryt, Samu Omorodionem. Rossoneri przygotowują się na różne scenariusze w przypadku niepowodzenia w negocjacjach z Bologną w sprawie transferu Joshuy Zirkzee.

Samu Omorodion
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Samu Omorodion

Omorodion kolejnym napastnikiem na liście życzeń Milanu

AC Milan nadal prowadzi rozmowy z Bologną w sprawie transferu Joshuy Zirkzee, który jest ich pierwszym wyborem, by zastąpić odchodzącego Oliviera Giroud. Jednak agent holenderskiego napastnika domaga się wysokiej prowizji, wynoszącej około 15 milionów euro, co wraz z klauzulą wykupu zawodnika wynoszącą 40 milionów euro stanowi dużą barierę finansową dla klubu z Mediolanu, jak podaje “La Gazzetta dello Sport”.

POLECAMY TAKŻE

Chociaż Milan ma nadzieję na sfinalizowanie transferu Zirkzee, klub przygotował szeroką listę alternatyw. Jednym z kandydatów jest Samu Omorodion, który dołączył do Atletico Madryt z Granady za 5 milionów euro zeszłego lata, a następnie został wypożyczony do Alaves na sezon 2023/24.

Podczas wypożyczenia młody napastnik strzelił osiem bramek w 24 występach ligowych, przyczyniając się do zajęcia przez Alaves 10. miejsca w La Liga. Mierzący 193 centymetry Omorodion ma podobny profil gry do Giroud. Młody zawodnik ma obywatelstwo hiszpańskie i nigeryjskie.

W obliczu odejścia doświadczonego Oliviera Giroud, Milan intensywnie poszukuje odpowiedniego zastępstwa. Wysoki wzrost i dobre liczby Omorodiona w Alaves czynią go atrakcyjną opcją dla klubu. Jednakże, transfer Zirkzee nadal pozostaje priorytetem, jeśli uda się osiągnąć porozumienie z Bologną i jego agentem.

Zobacz również: Sędzia na mecz Polska – Holandia wyznaczony. On poprowadzi pierwsze spotkanie Polski

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Ekstraklasą

Komentarze