Chelsea rozważa transfer prosto z Borussii Dortmund. Kwota nie powinna stanowić problemu

Chelsea wciąż rozważa sprowadzenie Karima Adeyemiego z Borussii Dortmund. Sam transfer nie wiązałby się z ogromnym wydatkiem dla "The Blues". Całą sprawę mogłaby zamknąć oferta w wysokości 30 milionów euro - informuje "Bild".

Karim Adeyemi
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Karim Adeyemi

Chelsea wciąż zainteresowana Karimem Adeyemim

Chelsea ma za sobą nieudaną kampanię, przez co pracę stracił Mauricio Pochettino. „The Blues” zdecydowali się zatrudnić Enzo Mareskę na stanowisku trenera. Zatem teraz przed władzami londyńskiego klubu zadanie, aby wzmocnić drużynę piłkarzami, którzy będą pasowali do stylu gry preferowanego przez włoskiego szkoleniowca.

POLECAMY TAKŻE

Od jakiegoś czasu media informują, że Chelsea wykazuje zainteresowanie Karimem Adeyemim. Te doniesienia potwierdził „Bild”. Niemiec znajduje się na celowniku „The Blues”, a jego obecny klub – Borussia Dortmund – nie będzie stawał na przeszkodzie w kwestii transferu. Niemiecki klub bowiem nie przywiązuje specjalnej uwagi do 22-letniego skrzydłowego.

Sam transfer nie wiązałby się dla Chelsea z jakimś ogromnym wydatkiem. Niemiecka prasa donosi, że transfer Karima Adeyemiego mógłby się zamknąć w granicach 30 milionów euro. Taka kwota zatem nie powinna stanowić problemu londyńskiemu klubowi.

Karim Adeyemi w minionym sezonie rozegrał 34 spotkania w koszulce Borussii Dortmund. W tym czasie zdołał pięciokrotnie wpisać się na listę strzelców, a także zaliczyć dwie asysty. 22-latek mógł zapisać się na kartach historii klubu, ale kompletnie zawiódł w finale Ligi Mistrzów. Zawodnik wówczas raz po raz marnował doskonałe okazje bramkowe.

Sprawdź także: Szkolił się w Chelsea, zagra w Lechu Poznań

Komentarze