Juventus blisko dużego transferu, wszystko ustalone

Juventus według doniesień Sky Sport Italia doszedł do porozumienia z Aston Villa w sprawie transferu. Niemniej pierwotne ustalenia musiały zostać nieco zmodyfikowane.

Piłkarze Juventus
Obserwuj nas w
fot. Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Juventus

Douglas Luis zostanie zawodnikiem Juventusu

Juventus jest bardzo blisko pozyskania nowego środkowego pomocnika. Szeregi wielokrotnych mistrzów Serie A ma zasilić 15-krotny reprezentant Brazylii. Sky Sport Italia podało, że klub z Turynu dogadał się już w sprawie pozyskania Douglasa Luiza.

POLECAMY TAKŻE

Juventus już wcześniej dogadał się z przedstawicielem Premier League, będąc gotowym oddać Westona McKenniego do Aston Villi. Amerykański pomocnik nie potrafił się jednak porozumieć z Anglikami w sprawie warunków indywidualnych, więc cała transakcja musiała zostać nieco skorygowana.

Finalnie transfer Douglasa Luisa zostanie spłacony dwoma graczami, czyli Enzo Barrenecheą i Samuelem Illingiem-Juniorem. Ponadto w ramach transakcji na konto Juventusu wpłynie kwota 22 milionów euro plus 2-3 miliony euro w firmie bonusów, o czym informowała SportItalia. Sky Sport Italia dodaje, że Juve będzie mogło też liczyć konkretną sumę z tytułu kolejnego transferu zarówno Barrenechei, jak i Illinga-Juniora.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Ekstraklasą

Nowy sezon ligowy w Serie A wystartuje 17 sierpnia. Nowa kampania ligi włoskiej potrwa jednocześnie do maja 2025 roku. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Inter Mediolan, który ostatnio w pokonanym polu zostawił AC Milan i Juve, wygrywając Scudetto po raz 20. w historii. Tymczasem powrót do treningów turyńskiej ekipy zaplanowany jest na 10 lipca, o czym poinformował Arkadiusz Milik w piątek na antenie TVP Sport przed spotkaniem Polska – Austria na Euro 2024.

Czytaj więcej:Arsenal i Man City chcą gwiazdę Realu Madryt

Komentarze