Arsenal i Man City chcą gwiazdę Realu Madryt

Andrij Łunin to jeden z tych zawodników, który budzi zainteresowanie. Najnowsze wieści Fichajes.net przekonują, że Arsenal i Manchester City są zainteresowane zawodnikiem.

Mikel Aretta i Josep Guardiola
Obserwuj nas w
fot. PA Images / Alamy Na zdjęciu: Mikel Aretta i Josep Guardiola

Andrij Łunin na liście życzeń gigantów Premier League

Andrij Łunin może z Realu Madryt wylądować w Arsenalu lub w Manchesterze City. Zawodnik nie może być pewny swojej przyszłości w szeregach Los Blancos. Chętnych na jego usługi nie brakuje. Tymczasem Fichajes.net daje do zrozumienia, że kluby z Premier League są najpoważniejszymi kandydatami na transfer z udziałem reprezentanta Ukrainy.

POLECAMY TAKŻE

Jasne jest, że planem na kolejną kampanię Łunina jest regularna gra. Nie jest o to łatwo w Realu, gdzie pozycję bramkarza numer jeden ma Thibaut Courtois. W związku z tym zawodnik rozważa rozstanie z Królewskimi.

Fichajes.net podaje, że klubami zainteresowanymi ukraińskim bramkarzem są między innymi Arsenal i Manchester City. Jedną z opcji dla zawodnika ma być też Newcastle United. Szczególnie ostatnia ekipa może dużo zaoferować, a przede wszystkim możliwość regularnych występów. Tymczasem według źródła sternicy Kanonierów mogą być gotowi wyłożyć na transakcję z udziałem bramkarza mniej więcej 25 milionów euro.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Ekstraklasą

Łunin wciąż jest zawodnikiem perspektywicznym, mając 25 lat. Jeśli tylko będzie się odpowiednio rozwijał, dla każdego klubu może stać się bardzo dobrą długoterminową inwestycją. Sytuacja w sprawie przyszłości zawodnika wciąż ewoluuje i najbliższe tygodnie mogą być bardzo ciekawe w kontekście negocjacji dotyczących Ukraińca. Można się natomiast spodziewać, że ostateczna decyzja będzie uzależniona od gwarancji czasu gry.

W ostatnim sezonie Łunin wystąpił w 21 spotkaniach La Liga, w których stracił 17 bramek i 10 razy zachował czyste konto. Obecna umowa golkipera wygasa z końcem czerwca 2025 roku.

Czytaj więcej: Manchester United może zrealizować transfer za 40 milionów euro

Komentarze