Joao Felix wyjawił swój cel. Wszystko w rękach Barcelony

Joao Felix nie może być pewny swojej przyszłości. Portugalczyk marzy o dalszej grze dla Barcelony, do której był tylko wypożyczony. Sam zainteresowany otwarcie opowiedział o swoich marzeniach.

Joao Felix
Obserwuj nas w
fot. Magara Press SL / Alamy Na zdjęciu: Joao Felix

Felix chce zostać w Barcelonie

Joao Felix przed sezonem 2023/2024 naciskał na transfer do Barcelony. Publicznie przyznawał, że gra dla tego klubu byłaby spełnieniem marzeń, jednocześnie kompletnie przekreślając swoją przyszłość w Atletico Madryt. Diego Simeone wykluczył go z planów, a Blaugrana pracowała nad sprowadzeniem Portugalczyka do siebie. Ku jego uciesze, strony porozumiały się w sprawie rocznego wypożyczenia.

POLECAMY TAKŻE

Felix miał być jednym z liderów ofensywy Xaviego Hernandeza, lecz został przyćmiony choćby przez nastoletniego Lamine Yamala. Zanotował niezłe statystyki, lecz nie porwał kibiców Barcelony. Jego przyszłość stoi więc pod znakiem zapytania. Atletico Madryt kategorycznie odmawia Portugalczykowi możliwości powrotu do drużyny.

Sam zawodnik jasno deklaruje, że jego marzeniem jest pozostanie w Barcelonie. Ma jednak świadomość, że nie wszystko zależy od niego.

– Jestem na wypożyczeniu, to nie zależy ode mnie. Mój plan jest prosty – kocham Barcelonę i chcę tu zostać. To jest uzależnione od kilku czynników, zobaczymy, co dalej – przekonuje Felix.

Hansi Flick miał nieoficjalnie zadecydować, że chce Felixa w swoim zespole na przyszły sezon. Jeśli Barcelona będzie w stanie spełnić jego prośbę, spróbuje znaleźć porozumienie z Atletico. Ekipa z Madrytu preferowałaby sprzedaż gwiazdora, na co Blaugrana na pewno nie przystanie.

Komentarze