Szumski znalazł nowy klub. Będzie kontynuował karierę w Turcji

Jakub Szumski od nowego sezonu będzie występował na zapleczu tureckiej ekstraklasy. 32-latek zasilił szeregi Sakaryasporu. Dla wychowanka Legii Warszawa to trzeci turecki klub w karierze.

Jakub Szumski
Obserwuj nas w
Orange Pics BV / Alamy Na zdjęciu: Jakub Szumski

Oficjalnie: Jakub Szumski wzmocnił Sakaryaspor

Jakub Szumski w styczniu 2021 roku podjął ważną decyzję. Polski golkiper zdecydował się wyjechać z kraju i rozpocząć piłkarską przygodę w Turcji. Wychowanek Legii Warszawa początkowo trafił do Erzurumsporu, by półtora roku później zasilić szeregi Samsunsporu. Kilka dni temu 32-latek oficjalnie pożegnał się z tym drugim zespołem i już wiem, gdzie będzie kontynuował karierę.

W czwartek w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że Jakub Szumski wzmocnił szeregi Sakaryasporu. Na profilu klubu pojawiło się krótkie wideo z polskim bramkarzem w siedzibie klubu, gdzie podpisuje kontrakt. Turecki klub jednak nie zdradził, jak długo będzie obowiązywała umowa wychowanka Legii Warszawa.

Sakaryaspor w przyszłym sezonie będzie występował na zapleczu tureckiej ekstraklasy. Jakub Szumski na ten moment będzie rywalizował o miejsce w składzie z 19-letnim Orhanem Bostanem. Jednak klub może sprowadzić jeszcze zawodnika, który będzie konkurentem o wyjściową jedenastkę dla 32-letniego Polaka.

Jakub Szumski łącznie na tureckich boiskach 91 spotkań. W tym czasie wychowanek Legii Warszawa zdołał 28 razy zakończyć mecz bez straconej bramki. Dla porównania, 32-latek w Ekstraklasie ma na koncie 49 występów, w których 13-krotnie zachowywał czyste konto.

Sprawdź także: Górnik Łęczna z dwoma transferami. Oficjalny komunikat klubu

Komentarze