Jagiellonia rozpoczyna transferową ofensywę. Mistrz Polski ma nowego bramkarza

Jagiellonia Białystok ogłosiła transfer nowego bramkarza. Do mistrza Polski dołączył Max Stryjek, który podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia.

Max Stryjek
Obserwuj nas w
fot. MI News & Sport / Alamy Na zdjęciu: Max Stryjek

Pierwszy letni transfer Jagiellonii

Jagiellonia Białystok rozpoczyna letnie okienko transferowe z przytupem. Do ekipy mistrza Polski dołączył w ramach definitywnej transakcji nowy bramkarz – Max Stryjek. 27-latek podpisał kontrakt na dwa sezony z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Po ponad dziesięciu latach na Wyspach Brytyjskich polski zawodnik wraca do rodzimego kraju.

POLECAMY TAKŻE

Białostoczanie sfinalizowali tym samym pierwszy letni transfer. Stryjek dołącza do drużyny Adriana Siemieńca w miejsce Zlatana Alomerovicia, który po zdobyciu mistrzowskiego tytułu zdecydował się kontynuować karierę w innym otoczeniu.

Stryjek w trakcie swojej zagranicznej przygody grał między innymi dla Wycombe Wanderers, Livingston FC czy Eastleigh. We wcześniejszych latach był związany z młodzieżową drużyną Sunderlandu. Nie udało mu się zadebiutować w Premier League ani na drugim poziomie rozgrywkowym w Anglii. Większość swoich meczów rozegrał natomiast w League One. Ma również na koncie występy w młodzieżowej reprezentacji Polski.

W sezonie 2023/2024 rozegrał łącznie 44 mecze, dziesięciokrotnie zachowując czyste konto.

Zobacz również: Wisła Kraków przed losowaniem II rundy eliminacji Ligi Europy. Może trafić na wielkie marki

Komentarze