Gwiazdor na wylocie z Bayernu Monachium. Transfer latem możliwy

Bayern Monachium doszedł do wniosku, że latem będzie możliwa sprzedaż jednej z gwiazd. Wysłucha ofert za Joshuę Kimmicha, z którym nie może dogadać się w kwestii nowej umowy.

Joshua Kimmich
Obserwuj nas w
fot. imageBROKER.com GmbH & Co. KG / Alamy Na zdjęciu: Joshua Kimmich

Bayern sprzeda lidera środka pola?

Bayern Monachium stoi przed dużą rewolucją, której twarzą będzie Vincent Kompany. Po kompletnie nieudanym sezonie w kadrze zespołu ma dojść do sporych zmian. Niewykluczone, że z Allianz Arena pożegnają się nawet gwiazdy. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Joshua Kimmicha, który ma za sobą trudne miesiące. Jego współpraca z Thomasem Tuchelem układała się na tyle źle, że zaczął poważnie kwestionować swój dalszy pobyt w Monachium. Choć Tuchela już nie ma, Niemiec nie spieszy się z decyzją w kwestii nowej umowy.

POLECAMY TAKŻE

Między stronami przez wiele miesięcy trwały negocjacje na temat przedłużenia wygasającego w 2025 roku kontraktu. Utknęły w martwym punkcie, stąd decyzja Bayernu o możliwości sprzedaży gwiazdora w trakcie letniego okienka. Klub nie chce doprowadzić do sytuacji, w której straci go za darmo, więc rozważy oferty, jeśli takowe pojawią się już teraz. Oczywiście jedną z opcji jest porozumienie w kwestii długoterminowej współpracy, choć niewiele wskazuje na to, aby miało do niego dojść.

Kimmich był w ostatnich miesiącach łączony z Barceloną. Plotki transferowe nasiliły się po zatrudnieniu Hansiego Flicka, który współpracował z pomocnikiem w Bayernie oraz reprezentacji Niemiec. Jego sytuacji przyglądają się oczywiście także ekipy z Premier League.

Zobacz również: Romelu Lukaku trafi pod skrzydła znanego trenera? Chelsea otrzymała ofertę

Komentarze