FC Barcelona zaskoczy wzmocnieniem? Chce kupić pomocnika Arsenalu

FC Barcelona postrzega Thomasa Parteya jako swój główny cel transferowy na zbliżające się letnie okienko - uważa portal CaughtOffside. Umowa Ghańczyka z Arsenalem wygasa w 2025 roku.

Thomas Partey i Declan Rice
Obserwuj nas w
Action Plus Sports Images / Alamy Na zdjęciu: Thomas Partey i Declan Rice

Thomas Partey celem transferowym Barcelony

Nie ulega wątpliwości, że FC Barcelona potrzebuje wzmocnień składu, a pozycją szczególnie wymagającą ulepszeń jest środek pola. Duma Katalonii w najbliższym letnim okienku transferowym najprawdopodobniej pożegna Oriola Romeu, dlatego szuka jego następcy. Jeśli wierzyć najnowszym informacjom mediów, to Blaugrana wybrała już zawodnika, którego chciałaby sprowadzić w miejsce niespełniającego oczekiwań Hiszpana.

Czy pozyskanie Parteya byłoby dobrym ruchem Barcy?

Tak 44%
Nie 56%
201+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Jak donosi brytyjski portal “CaughtOffside”, głównym celem transferowym Barcelony najbliższego lata będzie bowiem Thomas Partey z Arsenalu. Umowa 30-letniego pomocnika z Kanonierami wygasa już 1 lipca 2025 roku, więc jeżeli strony nie dojdą do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu, to 45-krotny reprezentant Ghany powinien być dostępny na rynku za stosunkowo niską cenę.

Dla Thomasa Parteya ewentualna przeprowadzka na Camp Nou byłaby wielkim powrotem do La Ligi. Defensywny pomocnik przed przenosinami do Londynu występował w Atletico Madryt, którego jest wychowankiem. Trzydziestolatek przywdziewał koszulkę jeszcze dwóch innych hiszpańskich klubów – Majorki oraz Almerii – dla których grał na zasadzie wypożyczenia. Serwis “Tranasfermarkt” wycenia Ghańczyka na około 20 milionów euro.

Komentarze