Erik Exposito zaprezentowany. To nowy klub byłego snajpera Śląska

Erik Eposito w końcu znalazł nowy klub. Była gwiazda Śląska Wrocław przeniosła się do Kataru. Hiszpan podpisał umowę z Al-Ahli SC, a więc ekipą z Dohy.

Erik Exposito
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Erik Exposito

Exposito w końcu znalazł nowego pracodawcę

Erik Exposito i Śląsk Wrocław – pogłoski o zakończeniu tej relacji nasilały się tuż przed każdym okienkiem transferowym. Ostatecznie Hiszpan nie przedłużył umowy z Wojskowymi i po zakończeniu sezonu stał się wolnym zawodnikiem. Dzięki temu jego nowy pracodawca nie musiał negocjować z wicemistrzami Polski, a sam napastnik mógł liczyć na lepszą pozycję w rozmowach.

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

W pierwszej połowie czerwca Exposito został ogłoszony jako nowy piłkarz Umm Salal SC, ale niedługo później nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji, a transfer upadł w ostatniej chwili. Wobec tego 28-latek i jego agent musieli wznowić poszukiwania klubu, w którym rozpocznie on sezon 2024/25.

Wybór padł na Al-Ahli SC. Klub ze stolicy i największego miasta Kataru właśnie ogłosił zatrudnienie Exposito. Król strzelców poprzednich rozgrywek PKO BP Ekstraklasy podpisał trzyletni kontrakt z ekipą z Khalifa International Stadium.

Al-Ahli w sezonie 23/24 zajęło 10. miejsce w Qatar Stars League, z pięciopunktową przewagą nad Al Markhiyą, która musiała walczyć o utrzymanie w barażach z Al-Shahaniyą (i poniosła porażkę).

Zobacz także: Wisła Kraków złożyła ofertę za młodzieżowego reprezentanta Polski. Na stole 200 tysięcy euro

Komentarze