Ederson coraz bliżej głośnego transferu. Man City ustalił cenę

Manchester City nie ma zamiaru na siłę zatrzymywać Edersona. Jak informuje talkSPORT, Brazylijczyk ma zasilić Al-Nassr.

Ederson i Guardiola
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Ederson i Guardiola

Man City chce za Edersona 30 milionów funtów

Pep Guardiola, trener Manchesteru City, może stracić jedną ze swoich największych gwiazd. Saudyjski klub Al-Nassr jest coraz bliżej pozyskania brazylijskiego bramkarza, Edersona. Letnie okno transferowe to kolejna okazja dla tamtejszych drużyn do przyciągnięcia znanych piłkarzy z Europy. Al-Nassr, gdzie gra już Cristiano Ronaldo, planuje znaczące wzmocnienia, aby odzyskać tytuł mistrza Arabii Saudyjskiej.

POLECAMY TAKŻE

Wcześniej w kontekście transferu rozważano Wojciecha Szczęsnego, jednak teraz uwaga klubu skupiła się na Edersonie. Wydaje się, że to poważny problem dla Manchesteru City, ponieważ Ederson jest kluczowym elementem zespołu Pepa Guardioli, a jego strata mogłaby osłabić drużynę w nadchodzącym sezonie.

Mimo roli, jaką Ederson odgrywał w poprzednich latach, Obywatele nie będą robili wielkich problemów z transferem. Wymagają kwoty 30 milionów funtów i wówczas Brazylijczyk może zmienić barwy. Ponoć Pep Guardiola zdecydował, że Stefan Ortega zostanie podstawowym bramkarzem.

Jeśli Al-Nassr zdoła przekonać Edersona do przeprowadzki, będzie to jedno z największych wzmocnień w historii saudyjskiego klubu. Transfer ten jest już blisko realizacji, a klub z Rijadu prowadzi intensywne rozmowy z przedstawicielami bramkarza oraz Manchesteru City.

Czytaj dalej: Milan szykuje bombę transferową! Ibrahimović wykonał telefon

Komentarze