Bernardo Silva odejdzie z Manchesteru City? Guardiola reaguje na plotki

Bernardo Silva jest łączony z letnim transferem. Pep Guardiola oczywiście chciałby zatrzymać go w Manchesterze City. Menedżer potwierdza, że nie otrzymał żadnej oferty za Portugalczyka.

Bernardo Silva
Obserwuj nas w
fot. MI News & Sport / Alamy Na zdjęciu: Bernardo Silva

Manchester City nie otrzymał żadnej oferty

Bernardo Silva to jeden z najważniejszych piłkarzy w układance Pepa Guardioli. Odegrał on znacząco rolę zarówno w sezonie 2023/2024, jak i wcześniejszym, kiedy to Manchester City zdobywał najważniejsze trofea. W zeszłym roku wydawało się, że Portugalczyk po potrójnej koronie opuści Etihad Stadium, a bardzo poważnie zabiegała o niego FC Barcelona. Finalnie kluby nie doszły do porozumienia, więc pomocnik pozostał w szeregach Obywateli. Letnie okienko transferowe wzbudza kolejne dyskusje dotyczące przyszłości zawodnika, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku transferowym. W swojej umowie ma zapisaną klauzulę wykupu na poziomie 50 milionów funtów. Z uwagą przyglądają mu się takie kluby, jak Barcelona czy Paris Saint-Germain.

POLECAMY TAKŻE

Sam Silva nie wyklucza, że zmiana otoczenia może być dla niego dobrą opcją, natomiast konkretna decyzja jeszcze nie zapadła. Nie jest tajemnicą, że Barcelona zajmuje szczególne miejsce w jego sercu, ale ona akurat ma swoje problemy finansowe, które mogą wykluczyć ją z wyścigu o podpis Portugalczyka. Guardiola ma natomiast nadzieje, że będzie mógł w kolejnym sezonie korzystać z usług gwiazdora. Otwarcie przyznaje, że do tej pory Manchester City nie otrzymał żadnej oferty.

– Pojawia się bardzo dużo medialnych plotek w kontekście Bernardo, ale z nami nikt się nie skontaktował. Nie otrzymaliśmy żadnego sygnału z Barcelony czy innego klubu. To świetny zawodnik, mam nadzieję, że zostanie w Manchesterze City – zaznacza hiszpański menedżer.

Komentarze