Manchester United i Chelsea chcą klubowego kolegę Grabary

Roony Bardghji zrobił świetne wrażenie jesienią w Lidze Mistrzów. Teraz o młodziutkiego piłkarza FC Kopenhagi zgłaszają się ponoć dwie wielkie, angielskie marki.

Roony Bardghji
Obserwuj nas w
IMAGO / Bildbyran Na zdjęciu: Roony Bardghji
  • Roony Bardghji pomimo nastoletniego wieku, rozgrywa już trzeci sezon w seniorach FC Kopenhagi
  • 18-latek pokazał się na wielkiej scenie podczas rundy jesiennej w Lidze Mistrzów
  • Latem o skrzydłowego powalczyć mają Manchester United i Chelsea

Nastolatek ze sporym doświadczeniem przeniesie się do Premier League?

Zarówno Manchester United, jak i Chelsea FC pokazały w ostatnich latach, że chętnie inwestują w młodych zawodników. To, jak ci piłkarze później się rozwijają, jest inną kwestią.

Nie ulega jednak wątpliwości, że obie wielkie marki potrzebują w swoim składzie decydujących skrzydłowych. Dlatego też, jak poinformował angielski Express, powalczą oni latem o Roony’ego Bardghjiego.

POLECAMY TAKŻE

Choć Szwed ma zaledwie 18 lat, rozgrywa już trzeci sezon w seniorach FC Kopenhagi. Od dłuższego czasu określano go mianem jednego z największych talentów na swojej pozycji. Dopiero jednak podczas niedawnej rundy jesiennej pokazał się na największej scenie, prowadząc duńską ekipę do awansu z niezwykle trudnej grupy Ligi Mistrzów.

Anglicy cenią u piłkarza decyzyjność pod bramką rywali, a także fakt, że potrafi obsadzić zarówno oba skrzydła, jak i środek ataku. Latem rozpocznie się batalia o podpis nastolatka, zwłaszcza, że jego obecna umowa wiąże go z Kopenhagą tylko do 31 grudnia 2025 roku.

Bardghji rozegrał w tym sezonie 30 spotkań na wszystkich frontach. Strzelił w nich jedenaście bramek, z czego jedną w Lidze Mistrzów. Portal Transfermarkt wycenia go na dziewięć milionów euro.

Czytaj więcej: Dybala zadowolony ze zmiany trenera. “Zagraliśmy tak, jak chcieliśmy”.

Komentarze