Barcelona straci wielki talent! Chelsea finalizuje transfer

Według informacji przekazanych przez Fabrizio Romano, Chelsea finalizuje transfer Marco Guiu z FC Barcelony do swojego klubu. Kwota tej transakcji ma wynieść 6 milionów euro.

Marc Guiu
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Marc Guiu

Chelsea wykupi gracza FC Barcelony

Barcelona ma za sobą dość przeciętny sezon. Duma Katalonii minione rozgrywki zakończyła tylko na drugim miejscu w tabeli La Liga, co jest zdecydowanie zbyt słabym wynikiem, jak na ten klub. W dodatku porażką zakończyły się zmagania w Pucharze Hiszpanii oraz Lidze Mistrzów. To wszystko spowodowało więc, że wraz z końcem sezonu 2023/24 z klub rozstał się Xavi, a w jego miejsce przyszedł Hansi Flick, który ma podnieść i nieco zmienić zespół.

POLECAMY TAKŻE

Jednym z takich graczy, który mógł nieco zyskać na przyjściu szkoleniowca z Niemiec jest Marc Guiu. Raptem 18-letni napastnik, który jest wychowankiem Barcelony w mionionych rozgrywkach rozegrał 26 spotkań, w których zdobył 9 goli i zanotował cztery asysty. Przez ten czas nie był jednak podstawowym graczem, choć o jego talencie głośno jest nie od dziś.

Guiu nie dogadał się także z Barceloną w sprawie nowego kontaktu, obecny wygasa wraz z końcem czerwca 2025 roku. Fakt ten postanowiła wykorzystać Chelsea. Bowiem według informacji przekazanych przez Fabrizio Romano, ekipa z Londynu finalizuje już rozmowy przedstawicielami 18-letniego Hiszpana. Klub ze Stamford Bridge ma zapłacić za napastnika sześć milionów euro.

Zobacz również: Milik może stać się bohaterem wielkiej wymiany! Juventus ma plan

Komentarze