Barcelona rozwiąże kontrakt z kolejnym zawodnikiem!

Inaki Pena może trafić do Celty Vigo, jeśli uda mu się rozwiązać kontrakt z Barceloną. Według „Sportu” klub z Galicji uważnie śledzi sytuację bramkarza, ale nie zapłaci za transfer.

Hansi Flick
Obserwuj nas w
Xinhua / Alamy Na zdjęciu: Hansi Flick

Pena na radarze Celty Vigo

Celta Vigo od dawna interesuje się Inakim Pena. Początkowo jego przyjście wydawało się mało prawdopodobne ze względu na politykę finansową klubu i zakontraktowanie Andrieja Radu. Rumuński bramkarz miał być numerem jeden, ale jego występy w sparingach wzbudziły poważne wątpliwości.

Według „Sportu” Inaki Pena negocjuje rozwiązanie umowy z FC Barcelona. Klub z Vigo sięgnie po tego zawodnika tylko wtedy, gdy odejdzie za darmo i zgodzi się na obniżenie wynagrodzenia. Jeśli tak się stanie, golkiper Blaugrany byłby drugim graczem, który opuści Camp Nou na takich zasadach po Orielu Romeu. Ten z kolei ma trafić do Girony również bez kwoty odstępnego.

POLECAMY TAKŻE

Radu nie spełnia oczekiwań, zwłaszcza w grze nogami. Tymczasem Claudio Giraldez, trener Celty, stawia na ofensywny styl i ryzykowne wyprowadzenie piłki od bramki. Potrzebuje bramkarza, który pewnie operuje futbolówką i potrafi uczestniczyć w budowaniu akcji jak zawodnik z pola.

Barcelona pragnie postawić na Joana Garcię oraz Wojciecha Szczęsnego jako podstawowe opcje między słupkami. Inaki Pena ma wolną drogę w poszukiwaniu nowego zespołu, choć Duma Katalonii może spróbować go zatrzymać do czasu rejestracji wcześniej wspomnianych bramkarzy.

Zobacz również: Cristiano Ronaldo namawia gwiazdę. Al-Nassr znów zszokuje świat?