FC Barcelona zawzięta na transfer gwiazdy. To priorytet Hansiego Flicka

FC Barcelona rozpoczyna działania w sprawie pozyskania nowego zawodnika. Jak donosi portal Sport.es, Duma Katalonii przyśpiesza sprawę pozyskania Daniego Olmo z RB Lipska.

Hansi Flick
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Hansi Flick

Dani Olmo priorytetem Barcelony, sprawa nabiera rozpędu

FC Barcelona mimo wyraźnych problemów z przestrzeganiem zasad Finansowego Fair-Play nie zamierza oszczędzać na rynku transferowym. Duma Katalonii ma jednak konkretny plan, aby bez wydawania jednorazowo dużej sumy, wzmocnić zespół klasowym zawodnikiem. Z katalońskim klubem od dłuższego czasu łączony jest Dani Olmo, a zarówno Deco, jak i Hansi Flick uważają Hiszpana za priorytet nowego projektu.

POLECAMY TAKŻE

Jak poinformował hiszpański Sport, Barcelona chce przyśpieszyć działania ws. pozyskania środkowego pomocnika RB Lipsk. Choć warunki umowy z piłkarzem zostały omówione, to problemem jest wysoka klauzula w umowie 26-latka. Władze Katalończyków mają jednak plan, jak nie wydając fortuny sprowadzić gwiazdę na Camp Nou. Deco wraz z przedstawicielami klubu ma zamiar negocjować kwotę transferu. Plan obejmuje rozłożenie sumy na kilka rat, aczkolwiek wiążę się z tym, że Barcelona będzie musiała zapłacić więcej niż wcześniej wspomniane 60 mln euro.

Dani Olmo w poprzednim sezonie rozegrał 25 spotkań, w których strzelił 8 bramek i zanotował 5 asyst. Ze względu na liczne kontuzje opuścił znaczną część spotkań w ubiegłej kampanii. Do RB Lipska trafił w styczniu 2020 roku z Dinamo Zagrzeb za kwotę 29 milionów euro.

Warto wspomnieć, że pierwsze kroki w futbolu stawiał właśnie w Barcelonie, której jest wychowankiem. Szkółkę hiszpańskiego klubu opuścił w 2014 roku. Dołączył wtedy do rezerw Dinama Zagrzeb skąd wypłynął na szerokie wody europejskiej piłki.

Komentarze