AS Roma szuka następcy Lukaku. Wytypowała kilku kandydatów

AS Roma przygotowuje się na letnią rewolucję w ataku. Po powrocie Romelu Lukaku do Chelsea, klub z Rzymu intensywnie poszukuje nowego napastnika, który mógłby wypełnić lukę po belgijskim snajperze.

Santiago Gimenez
Obserwuj nas w
ANP / Alamy Na zdjęciu: Santiago Gimenez

Simon Banza jednym z faworytów do wzmocnienia ataku Romy

We wtorkowym wydaniu “La Gazzetty dello Sport” możemy przeczytać, że AS Roma wytypowała czterech napastników, którzy mogą zastąpić Romelu Lukaku w nadchodzącym sezonie. Wśród priorytetów nowego dyrektora sportowego, Florenta Ghisolfiego, jest 27-letni Simon Banza z Bragi, który w sezonie 2023-24 zdobył 23 bramki w 41 meczach.

POLECAMY TAKŻE

Roma bierze pod uwagę również Arnauda Kalimuendo z Rennes, Vangelisa Pavlidisa z AZ Alkmaar oraz Santiago Gimeneza z Feyenoordu. Ciekawym faktem jest, że cena transferowa Banzy wynosi około 20 milionów euro, a jego relatywnie niska pensja, wynosząca około 500 tysięcy euro rocznie, czyni go atrakcyjnym celem dla klubu.

Według mediolańskich dziennikarzy, Giallorossi poważnie rozważają każdą z opcji, jednak według Matteo Moretto, Pavlidis może być już poza zasięgiem, gdyż Benfica prowadzi zaawansowane rozmowy z Grekiem.

Kolejnym kandydatem jest Jonathan David, reprezentant Kanady, który według wcześniejszych raportów “Il Corriere dello Sport” również znajduje się wysoko na liście życzeń Giallorossich. Niewykluczone, że klub wzmocni więcej niż jeden ze wspomnianych graczy ze względu na możliwe odejścia także innych ofensywnych piłkarzy Romy. Obecnie trudno jednak mówić o szczegółach. Zmiany w składzie są nieuniknione, a klub musi szybko podjąć decyzje, aby odpowiednio przygotować się na nadchodzący sezon.

Zobacz również: Koeman traci kolejną gwiazdę. Holendrzy poważnie osłabieni

Komentarze