AS Roma dopięła swego. Wzmocnienie prosto z Ligue 1

AS Roma ma nowego pomocnika. Do drużyny z Rzymu zgodnie z przewidywaniami przeprowadził się Enzo Le Fee, który do tej pory występował w Stade Rennes.

Enzo Le Fee
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Enzo Le Fee

Enzo Le Fee dołączył do Romy. Oficjalny komunikat Giallorossich

AS Roma w ostatnich tygodniach mocno pracowała nad pozyskaniem Enzo Le Fee i ostatecznie postawiła na swoim. Giallorossi właśnie wystosowali bowiem oficjalny komunikat informujący o sprowadzeniu 24-letniego pomocnika ze Stade Rennes. Urodzony w Lorient zawodnik dołączył do włoskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego.

Francuski piłkarz po pomyślnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą pięcioletnim kontraktem, obowiązującym do 30 czerwca 2029 roku. Kwota tej transakcji wyniosła 23 miliony euro. AS Roma postrzega Enzo Le Fee jako ważny element długoterminowego projektu pod wodzą Daniele De Rossiego.

24-letni pomocnik z powodzeniem występował w koszulce Stade Rennes od lipca 2023 roku, kiedy przeprowadził się na Roazhon Park za 20 milionów euro z FC Lorient, gdzie zawodnik stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Enzo Le Fee ma za sobą doskonały sezon w barwach zespołu Czerwono-Czarnych, co przykuło uwagę ekipy z Rzymu.

Były młodzieżowy reprezentant Francji w 35 spotkaniach minionej kampanii zanotował 5 asyst. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 18 milionów euro. To drugie wzmocnienie Giallorossich w trwającym letnim okienku transferowym – AS Roma wcześniej wykupiła dotychczas wypożyczonego Angelino, na którego sprzedaży RB Lipsk zarobił 5,2 miliona euro.

Komentarze