Arsenal z definitywnym transferem bramkarza

Arsenal oficjalnie potwierdził definitywny transfer bramkarza. David Raya został wykupiony z Brentfordu i podpisał długoterminowy kontrakt z Kanonierami.

David Raya
Obserwuj nas w
Eibner-Pressefoto / Alamy Na zdjęciu: David Raya

Arsenal potwierdza, golkiper na stałe na The Emirates

David Raya w lecie 2023 roku zamienił Brentford na Arsenal na zasadzie rocznego wypożyczenia, które kosztowało Kanonierów 3,5 miliona euro. Po jego zakończeniu klub z The Emirates miał prawo wykupić Hiszpana i postanowił z tego prawa skorzystać. W czwartek The Gunners oficjalnie ogłosili definitywny transfer 28-latka.

POLECAMY TAKŻE

Raya w poprzednim sezonie okazał się najlepszym golkiperem Premier League – w lidze sześciokrotny reprezentant Hiszpanii 16 razy zachował czyste konto, co przyniosło mu “Złotą Rękawicę”. We wszystkich rozgrywkach zaliczył łącznie 20 meczów bez straconej bramki. Podczas trwającego EURO 2024 udało mu się wystąpić w jednym spotkaniu – podopieczni Luisa de la Fuente pokonali Albanię 2:1.

– Po roku spędzonym na wypożyczeniu, mogę wreszcie powiedzieć, że będę zawodnikiem Arsenalu przez najbliższe lata. Jestem podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość, ale zawsze żyję teraźniejszością i cieszę się nią. To spełnienie marzeń. Chcę podziękować za całe wsparcie, jakiego udzieliliście mi przez ostatni rok – powiedział Raya w rozmowie z klubowymi mediami.

Komentarze