Arsenal stanie do walki z Juventusem. Trwa wyścig o gwiazdę Aston Villi

Arsenal oraz Juventus najbliższego lata powalczą o zakontraktowanie Douglasa Luiza z Aston Villi, za którego trzeba zapłacić minimum 50 milionów funtów - donosi gazeta The Mirror.

Mikel Arteta - trener Arsenalu
Obserwuj nas w
Mark Pain / Alamy Na zdjęciu: Mikel Arteta - trener Arsenalu

Douglas Luiz wzbudza wielkie zainteresowanie

Douglas Luiz w zbliżającym się wielkimi krokami letnim okienku transferowym będzie łakomym kąskiem na rynku. Do wyścigu o podpis 26-letniego pomocnika przystąpią bowiem przynajmniej dwaj giganci – Arsenal oraz Juventus – czytamy w brytyjskim dzienniku “The Mirror”. Włodarze Kanonierów i Starej Damy muszą jednak liczyć się ze sporym wydatkiem, ponieważ Aston Villa nie sprzeda złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich z 2021 roku za mniej niż 50 milionów funtów.

POLECAMY TAKŻE

Bianconeri nawet opracowali ciekawy plan na zmniejszenie ceny ewentualnego transferu – są gotowi zaproponować za Brazylijczyka około 30 milionów euro i w ramach tej transakcji oddać do angielskiego klubu Westona McKenniego. Nie wiadomo jednak, jak na taką wymianę zareagują Lwy, które najchętniej zatrzymałyby Dogulasa Luiza w swoich szeregach, z uwagi na występy w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Jak wiemy, do gry na kilku frontach potrzebna jest szeroka kadra.

Kontrakt brazylijskiego pomocnika z Aston Villą obowiązuje jednak tylko do 30 czerwca 2026 roku, co w nadchodzących negocjacjach może działać na korzyść Arsenalu oraz Juventusu. Douglas Luiz ma za sobą bardzo dobry sezon, który zakończył z następującym bilansem – 53 spotkania, 10 goli i 10 asyst. Trzynastokrotny reprezentant Canarinhos jest wyceniany na aż 70 milionów euro.

Komentarze