Arsenal stanie do walki z Borussią. Na radarze uczestnik Euro 2024

Arsenal oraz Borussia Dortmund w letnim okienku transferowym stoczą walkę o podpis Ferdiego Kadioglu - wynika z doniesień tureckiego portalu Ajan Spor. 24-letni reprezentant Turcji występuje na pozycji lewego obrońcy i ma za sobą bardzo dobry sezon.

Ferdi Kadioglu
Obserwuj nas w
BSR Agency / Alamy Na zdjęciu: Ferdi Kadioglu

Ferdi Kadioglu celem Arsenalu oraz Borussii Dortmund

Wszystko wskazuje na to, że Ferdi Kadioglu podczas letniego okienka transferowego zmieni otoczenie. 24-letni lewy obrońca wzbudza bowiem ogromne zainteresowanie na rynku. Jak podaje Fabrizio Romano, chrapkę na zakontraktowanie bocznego defensora ma Borussia Dortmund, która najpewniej ostatecznie nie wykupi Iana Maatsena z Chelsea.

Dlatego włodarze BVB skupili swoją uwagę na zawodniku Fenerbahce Stambuł. Fanem umiejętności etatowego reprezentanta Turcji jest nowy trener ekipy z Signal Iduna Park – Nuri Sahin. 35-latek widziałby swojego rodaka w zespole z Zagłębia Ruhry.

POLECAMY TAKŻE

Niemiecki klub musi jednak liczyć się z bardzo dużą konkurencją. Turecki portal “Ajan Spor” donosi, że Arsenal złożył już pierwszą ofertę za Ferdiego Kadioglu. Propozycja Kanonierów opiewa na 17 milionów funtów, co mniej więcej pokrywa się z wartością rynkową tego piłkarza. Niewykluczone więc, że Żółte Kanarki zaakceptują tę ofertę, a zawodnik swoją karierę będzie kontynuował na Emirates Stadium.

Lewy obrońca z powodzeniem występuje w barwach Fenerbahce Stambuł od lipca 2018 roku, gdy przeprowadził się do tureckiego giganta za 1,4 miliona euro z NEC Nijmegen. Ferdi Kadioglu urodził się w Holandii, ale zdecydował się na grę w reprezentacji Turcji. Gwiazdy Półksiężyca w pierwszym meczu na trwającym Euro 2024 wygrały 2:1 z Gruzją, a 24-letni defensor rozegrał całe zawody.

Komentarze