Zalewski zachował szansę na prestiżową statuetkę

Nicola Zalewski
Pressfocus Na zdjęciu: Nicola Zalewski

60 nazwisk jest aktualnie na liście piłkarzy, którzy mogą wygrać plebiscyt Golden Boy. W prestiżowym gronie znajduje się Nicola Zalewski.

  • Nicola Zalewski to jedyny Polak na skróconej liście plebiscytu Golden Boy
  • Wcześniej było aż trzech biało-czerwonych
  • Szansę na wygraną stracili Jakub Kamiński i Kacper Kozłowski

Lista uszczuplona o dwóch Polaków

Dziennik Tuttosport co roku organizuje plebiscyt Golden Boy, w którym wybierany jest najlepszy młody piłkarz na świecie. Nagrodę tę w przeszłości otrzymywali tacy zawodnicy jak: Kylian Mbappe, Erling Haaland, czy przed rokiem Pedri. Tuttosport początkowo publikuje listę stu nominowanych piłkarzy. Ta okazała się dwa miesiące temu. Wówczas obecnością w gronie najlepszych zostali wyróżnienie: Nicola Zalewski, Jakub Kamiński oraz Kacper Kozłowski.

Dzisiaj z początkowej listy stu nominowanych zawodników, ubyło aż 40 nazwisk, w tym dwóch Polaków. Wiadomo już, że plebiscytu Golden Boy nie wygrają Kamiński i Kozłowski. Były piłkarz Lecha przebija się aktualnie do pierwszego składu Wolfsburga, w którym na razie wchodzi z ławki. Z kolei były gracz Pogoni ma za sobą nieudane wypożyczenie do ligi belgijskiej. Brighton najprawdopodobniej zdecyduje się na kolejny tymczasowy transfer.

Na skróconej liście pozostał Zalewski. Informacja te nie dziwi, ponieważ Polak na przestrzeni kilku miesięcy dokonał ogromnego progresu i zyskał zaufanie Jose Mourinho. Zalewski nie jest jednak w gronie faworytów do końcowego triumfu w plebiscycie Golden Boy. Tę prestiżową nagrodę otrzyma zapewne Eduardo Camavinga, który sięgnął z Realem Madryt po Ligę Mistrzów.

Czytaj także: Zalewski i inne młode wilczki Serie A. Który z nich zawojuje Serie A?

Komentarze