Inter górą w Derbach d’Italia. Fantastyczne parady Szczęsnego [WIDEO]

Inter Mediolan w pełni kontrolował przebieg meczu z Juventusem. Ostatecznie po samobójczym trafieniu Federico Gatti'ego gospodarze wygrali 1-0 w Derbach d'Italia.

Piłkarze Interu Mediolan
Imago / Nderim Kaceli Na zdjęciu: Piłkarze Interu Mediolan
  • Inter Mediolan wygrał 1-0 z Juventusem w hicie 23. kolejki Serie A
  • Jedyną bramkę zdobył Federico Gatti, który skierował piłkę do własnej bramki
  • Wojciech Szczęsny zaliczył dwie efektowne obrony przy strzałach z bliskiej odległości

Świetny mecz Szczęsnego nie wystarczył, Inter wygrał z Juventusem

Inter Mediolan od początku do końca miał pod kontrolą wydarzenia na boisku w meczu przeciwko Juventusowi. Podopieczni Simone Inzaghi’ego choć skromnie, to bez większych problemów pokonali 1-0 Starą Damę. Jedynego gola strzelił Federico Gatti, który w 37 minucie spotkania po niefortunnym odbiciu piłki od klatki piersiowej skierował futbolówkę do własnej bramki.

Z dobrej strony zaprezentował się Wojciech Szczęsny. Polski golkiper popisał się spektakularną paradą w 69 minucie meczu, gdy zatrzymał potężny strzał oddany przez Nicolo Barellę. Następnie uchronił swoją drużynę od straty bramki w 87 minucie. Szczęsny zaliczył interwencję meczu zatrzymując strzał z bliskiej odległości Marko Arnautovicia.

Nerazzurri dzięki zwycięstwu odskoczyli w ligowej tabeli od Juventusu na 4 punkty. Zespół z Mediolanu ma również jeden mecz mniej niż bezpośredni rywal w walce o scudetto.

Inter Mediolan 1-0 Juventus (37′ Federico Gatti OG)