Serie A: przełamanie Sampdorii, dwa gole w Turynie, jednostronne derby – podsumowanie 30. kolejki

gracze Sampdorii
PressFocus Na zdjęciu: gracze Sampdorii

Wyniki 30. kolejki Serie A. Za nami pięć niedzielnych meczów. W hicie Roma wysoko wygrała z Lazio 3:0. Ozdobą potyczki był gol na 3:0 Lorenzo Pellegriniego, który kapitalnie huknął z wolnego. W pierwszej konfrontacji Venezia przegrała z Sampdorią 0:2. Dla gości to premierowa wiktoria po trzech kolejnych porażkach. Bartosz Bereszyński rozegrał całe spotkanie w szeregach Sampdorii. W innym meczu Juventus pokonał na swoim stadionie Salernitanę 2:0. Prezentujemy rezultaty i strzelców goli wszystkich spotkań.

Sampdoria ograła Venezię, beniaminek bezradny w Turynie, derby dla Romy

Na początek Venezia grała u siebie z Sampdorią. Bereszyński wyszedł w podstawowym składzie gości. Finalnie Sampdoria wygrała 2:0. Bohaterem był Francesco Caputo, który zdobył oba gole. Przy pierwszej bramce fatalnie zachował się golkiper beniaminka. Niki Maenpaa nie za bardzo wiedział, co zrobić z piłką we własnym polu karnym, a jego błąd skrzętnie wykorzystał napastnik klubu z Genui.

W innym meczu Empoli zremisowało na swoim stadionie z Veroną 1:1. Szymon Żurkowski został zmieniony w 86. minucie. Paweł Dawidowicz (Verona) jest kontuzjowany. Z kolei Mateusz Praszelik był tylko rezerwowym w szeregach gości. W Turynie Juventus grał u siebie z Salernitaną. Stara Dama wykorzystała atut swojego stadionu i pokonała beniaminka 2:0. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w szeregach gospodarzy.

Na Stadio Olimpico AS Roma nie miała litości i triumfowała z Lazio 3:0. Nicola Zalewski zszedł z boiska w 74. minucie. W ostatnim niedzielnym spotkaniu Bologna podejmowała Atalantę. Finalnie goście triumfowali 1:0. Łukasz Skorupski rozegrał całe spotkanie w szeregach gospodarzy.