Milik z premierowym golem dla Juve, Szczęsny z urazem [WIDEO]

Arkadiusz Milik

Wyniki meczów czwartej kolejki Serie A. Dziewięć goli padło w pięciu środowych spotkaniach ligi włoskiej. W polskim meczu na Allianz Stadium szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił Juventus, pokonując skromnie Spezię Calcio (2:0). Niestety dla polskich kibiców kontuzji doznał Wojciech Szczęsny, który jeszcze przed przerwą musiał opuścić plac gry. Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w końcówce, ale to wystarczyło, aby zdobył bramkę.

Juventus z wygraną, Szczęsny z urazem

Juventus przystępowała do starcia ze Spezią Calcio w roli zdecydowanego faworyta. Ze swojego zadania ekipa Massimiliano Allegriego wywiązała się dobrze. Chociaż styl gry pozostawia wiele do życzenia. W każdym razie kolejny udany występ zaliczył Dusan Vlahović. Serb w starciu z Romą popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego i podobnie było w środowy wieczór. Były napastnik Fiorentiny zdobył kolejną bramkę ze stałego fragmentu gry.

Niepokojąca sytuacja miała natomiast miejsce w końcówce pierwszej odsłony, gdy kontuzji doznał Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski ostatecznie był w stanie kontynuować gry i w 43. minucie został zmieniony. W jego miejsce na boisku pojawił się Mattia Perin. Z kolei w ostatnich fragmentach rywalizacji na murawie pojawił się Arkadiusz Milik. Wychowanek Rozwoju Katowice nie miał dużo czasu, aby błysnąć. Mimo wszystko udało mu się w doliczonym czasie gry zdobył bramkę i Juventus wygrał 2:0.

Napoli traci dwa oczka

Nie popisało się natomiast SSC Napoli w sobotni wieczór. Drużyna Luciano Spallettiego miała cel, aby zrównać się punktami z liderem rozgrywek. Azzurri potknęli się jednak z US Lecce (1:1). Od 46 minuty na boisku zameldował się Piotr Zieliński, ale nie wpłynął na zmianę wyniku i drugi remis neapolitańczyków w trakcie trwającej kampanii stał się faktem.