Giroud ciągnął Milan za uszy, Jović znów to zrobił [WIDEO]

AC Milan pokonał Frosinone (3:2) w meczu 23. kolejki Serie A. Wygrana Rossonerich była następstwem trafień Oliviera Giroud, Matteo Gabbi i Luki Jovicia

Frosinone - AC Milan
  • AC Milan umocnił się na trzecim miejscu w tabeli ligi włoskiej
  • Rossoneri wygrali w sobotni wieczór 15. mecz w sezonie
  • Mediolańczycy aktualnie mają na swoim koncie 49 oczek

AC Milan wrócił na zwycięski szlak

AC Milan do sobotniej potyczki w Serie A przystępował po remisie z Bolognią (2:2). Jednocześnie ekipa z San Siro chciała za wszelką cenę wrócić na zwycięskie tory, mając nadzieję, że wygrana pozwoli zmniejszyć straty do Interu Mediolan lub Juventusu, które zmierzą się ze sobą w bezpośrednim starciu. Zadanie nie było jednak łatwe, bo na drodze Rossonerich stanęło nieobliczalne w roli gospodarza Frosinone.

W pierwszej części gry padły dwa gole. Wynik rywalizacji został otwarty po bramce zdobytej przez Oliviera Giroud. Francuz popisał się celnym strzałem głową w 17. minucie. Tymczasem do wyrównania doprowadził w 24. minucie Matias Soule. Argentyńczyk zdobył swoja 10. bramkę w sezonie. Do przerwy był remis 1:1.

Po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie i zapachniało niespodziankę. Gola na 2:1 strzelił Luca Mazzitelli, który skierował piłkę do siatki w 65. minucie. Radość z korzystnego wyniku w szeregach Frosinone trwała jednak tylko do 72 minuty. Wówczas celnym podaniem głową wyróżnił się Giroud, a bramkę zdobył Matteo Gabbi.

Dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry na boisku pojawił się natomiast Luka Jović. Były zawodnik Realu Madryt już chwilę po wejściu na boisku wziął udział w akcji bramkowej, strzelając z prawej nogi gola na 3:2 dla mediolańczyków. Finalnie więcej trafień już nie padło i trzy punkty zainkasował Milan.

W następnej kolejne drużyna Stefano Pioliego zmierzy się u siebie z SSC Napoli. Z kolei Frosinone zagra na Stadio Artemio Franchi z Fiorentiną.