Sensacja w Pucharze Azji. Wielki faworyt poza turniejem

Iran pokonał Japonię 2:1 i awansował do półfinału Pucharu Azji. To wielka sensacja, biorąc pod uwagę fakt, że Japończycy byli głównym faworytem do końcowego triumfu.

Iran - Japonia
IMAGO / Sebastian Frej Na zdjęciu: Iran - Japonia
  • Japonia odpadła z Pucharu Azji
  • Lepszy od Japończyków okazał się Iran
  • Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry

Iran ograł Japonię. Sensacja w Pucharze Azji

Iran sprawił wielką niespodziankę, pokonując Japonię 2:1 w ćwierćfinale Pucharu Azji. Japończycy byli głównym faworytem ekspertów do końcowego triumfu w turnieju, ale w fazie pucharowej nie zaprezentowali się najlepiej.

Wszystko rozpoczęło się zgodnie z planem, bo w 28. minucie prowadzenie Japonii dał Morita. Sytuacja kompletnie się odwróciła w drugiej połowie, gdy po kilku minutach Iran doprowadził do wyrównania. Wówczas rozpoczęła się prawdziwa wojna nerwów, którą lepiej znieśli Irańczycy. Za sprawą trafienia z rzutu karnego w 96. minucie wywalczyli upragniony awans.

W półfinale w jednym z meczów Jordania zagra z Koreą Południową, zaś Iran zmierzy się z Katarem lub Uzbekistanem.