13 goli w meczu i ogromne trudności wicelidera. Ogromne emocje w Copa del Rey

W środę 1 listopada odbyło się 41 spotkań 1/64 finału pucharu Hiszpanii. Swoje mecze rozgrywały także drużyny La Liga. Sensacyjnych rozstrzygnięć nie odnotowano, ale na brak goli nikt nie mógł narzekać.

Real Betis
IMAGO / ZUMA Wire Na zdjęciu: Real Betis
  • W środę 1 listopada w Hiszpanii rywalizowano w 1/64 finału krajowego pucharu
  • Do zmagań w Copa del Rey przystąpiły drużyny z La Liga
  • Getafe pobiło rekord rozgrywek, natomiast w meczu Betisu padło aż 13 bramek

Puchar Hiszpanii. Rekordowy wieczór w Copa del Rey

W 1/64 finału do rywalizacji w pucharze Hiszpanii przystąpiły drużyny z La Liga. Jednak nie wszystkie – Barcelonę, Real Madryt i Atletico obejrzymy dopiero od kolejnej rundy. Natomiast już środę 1 listopada mogliśmy śledzić zmagania takich ekip jak Sevilla, Real Sociedad czy aktualny wicelider krajowej elity, czyli Girona.

To właśnie zespół prowadzony przez Míchela znalazł się w wąskim gronie przedstawicieli hiszpańskiej ekstraklasy, którzy mieli problemy z pokonaniem zdecydowanie niżej notowanych przeciwników. Girona w ósmej minucie doliczonego czasu gry zapewniła sobie zwycięstwo w pojedynku z San Roque. Z kolei Cadiz wyeliminowało Badalonę Futur dopiero po serii rzutów karnych.

W starciach Tardienta – Getafe i Hernan Cortes – Betis ekipy z La Liga zdobyły po… 12 bramek. Azulones ustanowili rekord Copa del Rey, z kolei drużyna z Sevilli już po 45 minutach wygrywała 9:0.