Historyczny wynik w pucharze Hiszpanii. Rekord rozgrywek!

W tym tygodniu jesteśmy świadkami zmagań w krajowych pucharach. Rywalizacja trwa także w Hiszpanii. W 1/64 Copa del Rey CF Tardienta podejmowała Getafe. Klub z La Liga wygrał aż 12:0 i ustanowił nowy rekord rozgrywek.

Getafe
IMAGO / ZUMA Wire Na zdjęciu: Getafe
  • Trwa 1/64 pucharu Hiszpanii. W grze są już drużyny z La Liga
  • W tej fazie Getafe mierzyło się z ekipą z szóstego poziomu ligowego
  • Azulones wygrali aż 12:0 i pobili rekord rozgrywek

Puchar Hiszpanii. Getafe ustanowiło nowy rekord rozgrywek

W środę i czwartek (1 i 2 listopada) w Hiszpanii są rozgrywane spotkania 1/64 Copa del Rey. W tej fazie do rywalizacji dołączyły ekipy z La Liga, takie jak Betis, Sevilla czy Villarreal. Do zmagań przystąpiło także Getafe, którego przeciwnikiem był klub z szóstego poziomu ligowego. Azulones na wyjeździe mierzyli się z Tardientą.

Goście otworzyli wynik meczu w 7. minucie, natomiast już 28 minut później prowadzili… 5:0. W pierwszej połowie do siatki Diego Pardo Salavery trafili John Patrick, Mason Greenwood, Choco Lozano, Jordi Martin i Oscar Rodriguez.

Po zmianie stron ekipa z przedmieść Madrytu nie zwolniła tempa i powiększyła swój dorobek aż o siedem bramek, kończąc wizytę w Tardiecie z wynikiem 12:0. Tym samym podopieczni Jose Bordalasa ustanowili nowy rekord pucharu Hiszpanii – jeszcze nikt nie wygrał tak wysoko. Wcześniej najlepszym wynikiem mogli pochwalić się piłkarze z Bilbao – Athletic w ćwierćfinale w 1947 roku rozbił Celtę Vigo 12:1.

Puchar Hiszpanii: CF Tardienta – Getafe 0:12 (0:5)

Patrick (7′), Greenwood (15′, 54′), Lozano (30′), Martin (33′), Rodriguez (35′, 56′, 63′), Duarte (68′), Latasa (73′), Mayoral (78′, 85′)