Bilbao świętuje zdobycie Pucharu Króla na wodzie! Co za obrazki! [WIDEO]

Athletic Bilbao wygrał tegoroczną edycję rozgrywek o Puchar Króla. Klub zaplanował niecodzienną fetę z kibicami - piłkarze płynęli barką po rzece pośród tysięcy fanów zgromadzonych zarówno na wodzie, jak i na lądzie.

Athletic Bilbao - kibice
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Athletic Bilbao - kibice
  • Athletic Bilbao zdobył Puchar Króla po pokonaniu Mallorki w finale rozgrywek
  • Klub zaplanował na czwartek wielką fetę na rzece
  • Piłkarze płyną barką wśród tysięcy zgromadzonych kibiców

Sceny w Bilbao!

Athletic Bilbao pokonał kilka dni temu Mallorkę w finale Pucharu Króla po rzutach karnych. Tym samym ekipa z Baskonii zdobyła swoje pierwsze trofeum w tych rozgrywkach od ponad 40 lat. Sposób celebracji piłkarzy wraz z kibicami oddaje rangę tego wydarzenia.

POLECAMY TAKŻE

Klub zaplanował wspólną fetę razem z fanami na czwartkowe popołudnie. Oczekiwania organizatorów najprawdopodobniej zostały zdecydowanie przerośnięte za sprawą zgromadzonych kibiców. Piłkarze przepłynęli wzdłuż miasta po rzece Nervion na specjalnej barce. Towarzyszyły im ogromne tłumy. Część z przybyłych osób wspierała zawodników płynąc obok nich, a reszta kibiców zebrała się na lądzie wzdłuż wody.

Po kilkudziesięciominutowym rejsie, zawodnicy zgromadzili się pod ratuszem, gdzie kontynuowali celebrację swojego sukcesu. Tam przywitały ich tysiące kolejnych kibiców.

Powyższe obrazki pokazują, jak istotne było dla mieszkańców Bilbao zdobycie pucharowego tytułu. Na taki sukces czekali oni od 1984 roku.

Komentarze