Tuchel szuka nowych wyzwań. Chce przejąć giganta Premier League

Thomas Tuchel po zakończeniu sezonu przestanie pełnić funkcję trenera Bayernu Monachium. Christian Falk podzielił się informacjami, że niemiecki trener chciałby wrócić do pracy w Premier League. Klubem, na który spogląda 50-latek ma być Manchester United.

Thomas Tuchel
Obserwuj nas w
Imago / Joeran Steinsiek Na zdjęciu: Thomas Tuchel
  • Thomas Tuchel po sezonie odejdzie z Bayernu Monachium
  • Niemiec chce wrócić do Premier League
  • W niemieckich mediach podano, że byłby zainteresowany pracą w Manchesterze United

Thomas Tuchel zainteresowany pracą w Manchesterze United

Thomas Tuchel wraz z końcem bieżącego sezonu przestanie pełnić rolę pierwszego trenera Bayernu Monachium. Jeśli w najbliższym czasie nie zdarzy się nic poważnego, co mogłoby skutkować natychmiastowym zwolnieniem, to dla 50-latka są to ostatnie miesiące w Bawarii. Mimo to niemiecki szkoleniowiec ma już plan na przyszłość i konkretny kierunek gdzie chce pracować.

Dziennikarz Christian Falk poinformował na portalu X, że Thomas Tuchel chce wrócić do Premier League. Co więcej, ma być zainteresowany pracą w konkretnym klubie. Dziennikarz niemieckiej gazety BILD sugeruje, że Manchester United to klub, na który 50-latek zerka od dawna.

W przeszłości Tuchel prowadził w lidze angielskiej Chelsea. The Blues za jego kadencji w latach 2021-2022 zdobyli trzy trofea. W tym to najważniejsze, czyli puchar za zdobycie Ligi Mistrzów. Do tego dołożyli triumf w Superpucharze Europy oraz Klubowych Mistrzostwach Świata.

Komentarze