Liverpool zdał test przed inauguracją sezonu w Premier League

Liverpool pewnie pokonał w ostatnim meczu towarzyskim przed inauguracją sezonu Premier League niemiecki Darmstadt 3:1. Bramki dla The Reds zdobywali Salah, Diogo Jota oraz Luis Diaz.

Liverpool FC
IMAGO / Mike Egerton Na zdjęciu: Liverpool FC
  • Liverpool pewnie pokonał Darmstadt 3:1
  • Dla The Reds był to ostatni sparing przed startem sezonu
  • Już w niedzielę zespół Jurgena Kloppa zmierzy się z Chelsea

Udane zakończenie przygotowań Liverpoolu do nowego sezonu

Liverpool łącznie rozegrał pięć meczów towarzyskich. Wcześniejsze cztery starcia to wygrane z Karlsruher oraz Leicester, remis z Greuther Furth oraz porażka z Bayernem Monachium.

W poniedziałek zespół Jurgena Kloppa zagrał ostatni sparing przed rozpoczęciem ligowego sezonu, a rywalem był Darmstadt. Niemiecki menedżer desygnował do gry najmocniejszy skład i to było widać na boisku. Liverpool zdominował swojego rywala w każdym aspekcie gry.

Już po ośmiu minutach gry The Reds prowadzili 2:0 po trafieniach Salaha oraz Joty. Goście dość niespodziewanie wyrównali dwie minuty później za sprawą Honsaka. Jak się później okazało, uderzenie Austriaka było jedynym celnym w całym meczu po stronie Darmstatd. Liverpool mimo ogromnej przewagi nie potrafił po raz kolejny pokonać bramkarza rywali. Dokonał tego dopiero w 59. minucie Diogo Jota jednocześnie ustalając wynik meczu na 3:1.

Liverpool ligowe zmagania rozpocznie w niedzielę, 13. sierpnia. Na drodze The Reds już w pierwszym meczu stanie Chelsea.