Historyczny mecz Liverpoolu. Klub pochwalił się wynikiem

Liverpool wygrał w sobotę 3:1 w ligowym meczu z Burnley. Klub pochwalił się w mediach społecznościowych rekordową frekwencją. Na trybunach Anfield zasiadło blisko 60 tysięcy widzów.

Mecz Liverpoolu
IMAGO / Propaganda Photo Na zdjęciu: Mecz Liverpoolu
  • Liverpool pochwalił się rekordową frekwencją
  • Sobotni mecz oglądało blisko 60 tys. fanów
  • Na Anfield otworzono nowo wybudowaną trybunę

Tłumy na Anfield Road

59,896 – tyle osób oglądało z wysokości trybun sobotni mecz Liverpoolu z Burnley. Klub w końcu oddał do użytku nową trybunę. Dzięki temu Anfield w końcu może konkurować z największymi obiektami sportowymi w Anglii. W ten weekend kibice dopisali i wykupili niemal wszystkie wejściówki.

Sam meczu ułożył się dla Liverpoolu udanie. W 31. minucie prowadzenie dał gospodarzom Diogo Jota. Co prawda przed przerwą wyrównał Dara O’Shea, ale w drugiej połowie strzelali już tylko The Reds. Zwycięstwo zapewnili im Luis Diaz i Darwin Nunez.

Liverpool udanie odpowiedział tym samym na wcześniejszą wygraną Manchesteru City na Evertonem. Ekipa Jurgena Kloppa wróciła na fotel lidera Premier League.