Arteta będzie jednym z najlepiej zarabiających trenerów w Europie

Mikel Arteta wkrótce powinien podpisać nowy kontrakt z Arsenalem. Fabrizio Romano donosi, że menedżer Kanonierów będzie jednym z najlepiej zarabiających trenerów w Europie.

Mikel Arteta
Obserwuj nas w
Mark Pain / Alamy Na zdjęciu: Mikel Arteta

Arsenal chce przedlużyć kontrakt z Artetą

Arsenal znakomicie spisuje się pod wodzą Mikela Artety. Choć Kanonierzy kolejny raz w rozgrywkach ligowych musieli uznać wyższość Manchesteru City to prezentowali naprawdę solidną formę przez cały sezon. Dzięki ich znakomitej gry losy mistrzostwa Anglii rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej kolejce. Władze klubu są zadowolone ze współpracy z Hiszpanem, dlatego planują nagrodzić go nowym kontraktem.

POLECAMY TAKŻE

Brytyjskie media już od pewnego czasu spekulowały, że Mikel Arteta zwiąże się z Arsenalem nowym kontraktem. Wynika to z faktu, że obecny wygasa w przyszłym roku, a ponadto Hiszpan nigdy nie dawał sygnałów, że myśli o odejściu z klubu.

Tymczasem Fabrizio Romano przekazał w mediach społecznościowych, że Arsenal przygotował już nową propozycję kontraktu dla Mikela Artety i zostanie ona wkrótce omówiona przez obie strony, który chcą razem kontynuować bieżący projekt. Jak dodaje, hiszpański menedżer będzie jednym z najlepiej opłacanych trenerów w Europie. Wydaje się, że z takie rozstrzygnięcia będą zadowoleni fani londyńskiego klubu, ponieważ Arsenal pod wodzą Artety znów liczy się w grze o najwyższe cele.

Arteta całkiem niedawno był łączony z przenosinami do Barcelony w związku ze spekulacjami o odejściu Xaviego Hernandeza. Teraz już jednak wiemy na pewno, że nic takiego nie będzie miało miejsca, ponieważ nowym trenerem Dumy Katalonii został Hansi Flick.

Zobacz również: FC Barcelona po zmianie trenera rezygnuje z głośnego transferu. Ma inne priorytety

Komentarze