Demolka w derbach Londynu. Arsenal pokazał Chelsea miejsce w szeregu [WIDEO]

Arsenal wygrał aż 5:0 z Chelsea w zaległym spotkaniu 29. kolejki Premier League. Bohaterami Kanonierów w derbach Londynu zostali Kai Havertz oraz Ben White, którzy popisali się dubletami.

Kai Havertz i Declan Rice
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Kai Havertz i Declan Rice

Arsenal zmiażdżył Chelsea w hicie kolejki. Dublety Havertza i White’a

Arsenal we wtorek wieczorem na Emirates Stadium podejmował Chelsea w zaległym meczu 29. kolejki Premier League. Derby Londynu były najciekawszym spotkaniem dnia i nie zawiodły zgromadzonych na trybunach ponad sześćdziesięciu tysięcy kibiców. Kanonierzy od początku narzucili rywalowi zza miedzy swój styl gry, a już w 4. minucie prowadzenie gospodarzom zapewnił Leandro Trossard.

W pierwszej połowie obejrzeliśmy tylko jednego gola, ale za to druga połowa była obfita w bramki i wszystko nam wynagrodziła. Drużyna prowadzona przez Mikela Artetę od razu rzuciła się do ataku – w 52. minucie na 2:0 podwyższył Ben White, a w 65. minucie na tablicy wyników mieliśmy już rezultat 4:0. Dubletem popisał się bowiem jeden z najlepszych piłkarzy tego starcia – Kai Havertz.

W 70. minucie drugie trafienie dołożył również Ben White, a spotkanie w Londynie ostatecznie zakończyło się przekonującym zwycięstwem Arsenalu 5:0. Warto dodać, że goście musieli sobie dzisiaj radzić bez zmagającego się z chorobą Cole’a Palmera. Jakub Kiwior całe wtorkowe zawody przesiedział na ławce rezerwowych. The Gunners tym samym umocnili się na fotelu lidera tabeli.

Arsenal – Chelsea 5:0 (1:0)

1:0 Leandro Trossard 4′

2:0 Ben White 52′

3:0 Kai Havertz 57′

4:0 Kai Havertz 65′

5:0 Ben White 70′