Yves
Bissouma

Yves Bissouma to malijski piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Od 2022 roku zawodnik Tottenhamu. Reprezentant Mali.

Czytaj dalej…

8
IMAGO/Gareth Evans/News Images
Imię i nazwisko Yves Bissouma
Data urodzenia 1996-08-30
Miejsce urodzenia Issia
Narodowość Mali
Aktualny klub Tottenham Hotspur
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 80 kg
Wzrost 182 cm

Yves Bissouma – kariera

Yves Bissouma rozpoczął karierę w Wybrzeżu Kości Słoniowej. W wieku 13 lat przeniósł się do Mali, konkretnie do Guillou Academy. Tam spędził kolejnych pięć lat, zanim trafił do AS Real Bamako. Nie zagrzał tam jednak miejsca. Po niespełna roku uznano, że jego talent może w pełni objawić się w Europie. W marcu 2016 roku na jego kupno zdecydowało się francuskie Lille. Świetnie odnalazł się w Ligue 1, gdzie zwłaszcza w swoim drugim sezonie brylował. Brighton & Hove Albion, zawsze pilnie poszukujące perełek na rynku, postanowiło zapłacić za Bissoumę 17 milionów euro. W Premier League Malijczyk wyrósł na jednego z najtwardszych środkowych pomocników całej ligi. Niemal co roku wiązano go z przenosinami do silniejszego klubu, ale wytrwał na Amex cztery lata. Wreszcie, w lipcu 2022 roku, Tottenham przekonał Mewy i sprowadził Bissoumę za 30 milionów euro.

W Spurs szybko zadebiutował, ale jego aklimatyzację zepsuła poważna kontuzja kostki. Mimo tego pod koniec sezonu – gdy tylko wrócił do zdrowia – szybko wskoczył do wyjściowego składu.

Bissouma zadebiutował w reprezentacji Mali, gdy miał 19 lat. Dziś jest etatowym kadrowiczem.

Yves Bissouma – aktualności