Stanislav
Lobotka

Stanislav Lobotka to słowacki piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od 2020 roku zawodnik SSC Napoli, etatowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

68
IMAGO/Gribaudi/ImagePhoto
Imię i nazwisko Stanislav Lobotka
Data urodzenia 1994-11-25
Miejsce urodzenia Trenczyn
Narodowość Słowacja
Aktualny klub SSC Napoli
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 68 kg
Wzrost 170 cm

Stanislav Lobotka – kariera

Stanislav Lobotka to wychowanek słowackiego AS Trenczyn. W wieku 19 lat trafił na roczne wypożyczenie do Ajaxu Amsterdam, ale Joden nie zdecydowali się go wykupić. Pomocnik pozostał w ojczyźnie, gdzie ze swoją drużyną sięgnął po dwa mistrzostwa kraju, zanim trafił na celownik FC Nordsjaelland. W Danii spędził dwa lata, dwukrotnie wybrano go najlepszym zawodnikiem swojej drużyny. To wzbudziło zainteresowanie hiszpańskiej Celty Vigo. Pierwszy sezon w wykonaniu Słowaka był obiecujący, ale pod koniec drugiego sam przyznał, że chce grać w zespole uczestniczącym w europejskich pucharach. Stało się jasne, że nie zostanie w Galicji. Do Celty zgłosiło się SSC Napoli z kwotą 21 milionów euro. Hiszpanie, notując czterokrotny zysk, oddali kartę zawodniczą Słowaka.

Ten w Neapolu długo był jedynie rolą rezerwową. Przełomem okazało się przyjście Luciano Spallettiego. W sezonie 2022/2023, w którym neapolitańczycy pewnie sięgnęli po historyczny tytuł, był zawodnikiem podstawowej jedenastki. Podpisał nową umowę z Partenopei w marcu 2023 roku i związał się z ekipą na kolejne cztery lata.

Lobotka zadebiutował w reprezentacji Słowacji w wieku 22 lat. Dziś jest etatowym kadrowiczem zespołu, z którym wystąpił na Euro 2021.

Stanislav Lobotka – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Stanislav Lobotka?

Stanislav Lobotka rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 68.

W jakich klubach grał Stanislav Lobotka?

Stanislav Lobotka w trakcie swojej kariery grał w klubach: AS Trenczyn, Ajax Amsterdam, FC Nordsjaelland, Celta Vigo, SSC Napoli.