Sergio Busquets

Sergio Busquets

Sergio Busquets to piłkarz związany z FC Barceloną, której jest kapitanem. Mistrz świata i Europy z reprezentacją Hiszpanii. Z Blaugraną sięgnął po ponad 30 trofeów, w tym trzy puchary Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

Sergio Busquets – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoSergio Busquets
Data urodzenia16 lipca 1988 rok
Miejsce urodzeniaSabadell
NarodowośćHiszpania
Aktualny klubFC Barcelona
PozycjaPomocnik
Waga78 kg
Wzrost1,89 m

Sergio Busquets – kariera

Sergio Busquets od lat nastoletnich szkolił się w La Masii. Dostrzegł go sam Pep Guardiola podczas swojej rocznej przygody z drugim zespołem Dumy Katalonii – Barceloną B. Po zostaniu trenerem pierwszej drużyny, szybko awansował Busquetsa i z miejsca wstawił go do pierwszego składu. W wyniku tej decyzji Camp Nou opuścił inny świetny defensywny pomocnik, Yaya Toure, bo Hiszpan idealnie pasował do koncepcji trenera. Wyróżnia się wyjątkową inteligencją taktyczną, posiada świetną technikę i zmysł przewidywania. Od 2008 roku ani na moment nie wypuścił miejsca w wyjściowym składzie Barcelony. W reprezentacji Hiszpanii zadebiutował w kwietniu 2009 roku; tam również z miejsca “zabetonował” pozycję defensywnego pomocnika na grubo ponad dekadę.

Z Dumą Katalonii sięgnął po wszelkie możliwe trofea, łącznie ma ich na koncie ponad 30. Największymi sukcesami klubowymi są trzy puchary Ligi Mistrzów i osiem mistrzostw Hiszpanii. Od 2021 roku pełni funkcję kapitana zespołu.

Mistrz świata i Europy z reprezentacją Hiszpanii, w której również jest kapitanem, odkąd powołań nie otrzymuje Sergio Ramos. Z La Roją wziął udział w sześciu wielkich turniejach i ma na koncie ponad 130 spotkań w jej barwach.

Sergio Busquets – aktualności