Matteo Politano – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMatteo Politano
Data urodzenia3 sierpnia 1993 roku
Miejsce urodzeniaRzym
NarodowośćWłochy
Aktualny klubSSC Napoli
Pozycjaskrzydłowy
Waga68 kg
Wzrost1,71 m

Matteo Politano – aktualności

Matteo Politano – kariera

Matteo Politano urodził się w Rzymie i pierwsze kroki w karierze stawiał w AS Roma. Choć w zespołach młodzieżowych święcił sukcesy, klub wysłał go na wypożyczenie do Perugii. Tam sprawił się na tyle dobrze, że zwrócił uwagę Pescary. Ta latem 2013 roku zapłaciła za skrzydłowego pół miliona euro. Roma jednak nie odpuszczała, widząc potencjał wychowanka. Odkupiła go po roku za 600 tysięcy euro i… ponownie wypożyczyła, tym razem do Sassuolo. Tam zrobił dobre wrażenie, a klub wykupił go za aż osiem milionów euro. Spędził tam jednak zaledwie dwa lata. Ponownie go bowiem wypożyczono, tyle, że do wielkiego Interu Mediolan. To tam pokazał się na wielkiej scenie. Po roku Nerazzurri nie wahali się, płacąc za jego stałe usługi ponad 20 milionów euro.

Po zaledwie połowie roku swoje zainteresowanie Włochem wyraziło SSC Napoli, które… tak, poprosiło o wypożyczenie. Po roku Inter odzyskał jednak swoje 21 milionów euro, a Politano do dziś pozostaje w Neapolu. Z Partenopei sięgnął po Puchar Włoch w 2020 roku, jest też podstawowym zawodnikiem ekipy, która w 2023 roku pewnie zmierza po wymarzone mistrzostwo Serie A.

Matteo Politano zadebiutował w reprezentacji Włoch dopiero w wieku 25 lat. Choć od czasu do czasu otrzymuje powołania, nie jest podstawowym elementem Squadra Azzurra. Nie zagrał z nią na żadnym wielkim turnieju.

Jaki numer na koszulce ma Matteo Politano?

Matteo Politano rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 21.

W jakich klubach grał Matteo Politano?

Matteo Politano w trakcie swojej kariery grał w klubach: AS Roma, AC Perugia, Pescara Calcio, US Sassuolo, Inter Mediolan i SSC Napoli.