Jordan Majchrzak

Jordan Majchrzak

Jordan Majchrzak to polski piłkarz występujący na pozycji środkowego napastnika. Wieku zaledwie 18 lat zadebiutował w pierwszej drużynie włoskiej Romy.

Czytaj dalej…

Jordan Majchrzak – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoJordan Majchrzak
Data urodzenia8 października 2004 roku
Miejsce urodzeniaZawiercie
NarodowośćPolska
Aktualny klubAS Roma
Pozycjaśrodkowy napastnik
Waga72 kg
Wzrost1,86 m

Jordan Majchrzak – aktualności

Jordan Majchrzak – kariera

Jordan Majchrzak urodził się 8 października 2004 roku w Zawierciu i właśnie w miejscowej Warcie stawiał pierwsze piłkarskie kroki. W kolejnych latach występował również w młodzieżowych zespołach Silentu Dąbrowa Górnicza, MUKP Dąbrowa Górnicza i Rozwoju Katowice. To właśnie grając w ostatnim z tych zespołów został wypatrzony przez przedstawicieli Legii Warszawa i na początku 2020 roku Majchrzak przeniósł się do stolicy.

W maju 2021 roku zaliczył debiut w seniorskiej piłce, występując w drużynie rezerw warszawskiego zespołu na trzecioligowych boiskach. Miał wówczas 16 lat i 7 miesięcy. Ostatnie występy w drugiej drużynie Legii zaliczył jeszcze w sierpniu 2022 roku, by następnie przenieść się do stolicy Włoch.

Okazało się, że Majchrzak został wypatrzony przez skautów AS Roma, która postanowiła ściągnąć go do swojego zespołu młodzieżowego. Włoski klub pozyskał go na zasadzie wypożyczenia z opcja definitywnego transferu. Łączna kwota transferu mogłaby opiewać nawet na 800 tysięcy euro.

Majchrzak trafił do zespołu występującego w Primvarze i pierwszy występ na włoskich boiskach zaliczył 9 października. Młody napastnik był powoli wprowadzany do drużyny, ale podczas treningów zwrócił na siebie uwagę samego Jose Mourinho, który postanowił go włączyć do pierwszej drużyny. Polak kilka razy zasiadł na ławce rezerwowych w meczach Serie A, by 12 marca 2023 roku doczekać się debiutu. Majchrzak pojawił się na murawie w 77. minucie przegranego 3:4 meczu z Sassuolo, zmieniając Tammy’ego Abrahama.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Jordan Majchrzak?

Jordan Majchrzak rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 77.

W jakich klubach grał Jordan Majchrzak?

Jordan Majchrzak w trakcie swojej kariery grał w klubach: Warta Zawiercie, Silent Dąbrowa Górnikcza, MUKP Dąbrowa Górnicza, Rozwój Katowice, Legia Warszawa i AS Roma.