Ismael
Bennacer

Ismael Bennacer to algierski piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od 2019 roku zawodnik AC Milan, z którym sięgnął po mistrzostwo Włoch. Etatowy reprezentant Algierii, mistrz Afryki z 2019 roku.

Czytaj dalej…

4
IMAGO/Marco Canoniero
Imię i nazwisko Ismael Bennacer
Data urodzenia 1997-12-01
Miejsce urodzenia Arles
Narodowość Algieria
Aktualny klub AC Milan
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 70 kg
Wzrost 175 cm

Ismael Bennacer – kariera

Ismael Bennacer jest wychowankiem francuskiej szkółki AC Arles. Gdy miał 18 lat, zwrócił jednak uwagę Arsenalu, a takim klubom się nie odmawia. Pomocnik spędził w Londynie dwa lata, w trakcie których trafił też na krótkie wypożyczenie do Tours FC. Ostatecznie Kanonierzy nie wiązali z Bennacerem wielkich nadziei. Za zaledwie milion euro oddali go do Empoli. We włoskim zespole pomocnik spędził dwa sezony, umacniając swoją pozycję w seniorskim futbolu. W swoim pierwszym roku wydatnie pomógł Empoli w awansie do Serie A, a następnie udowodnił, że może rywalizować na tym poziomie. AC Milan nie zamierzał czekać. Rossoneri zapłacili za piłkarza ponad 17 milionów euro. Ten nie potrzebował czasu na aklimatyzację. Już w debiutanckim sezonie rozegrał 35 meczów we wszystkich rozgrywkach i zrobił dobre wrażenie w stolicy Lombardii. Miał wielki udział w wywalczeniu przez mediolańczyków mistrzostwa Włoch w sezonie 2021/2022 – w samej Serie A wystąpił wówczas w 31 spotkaniach. Do dziś pozostaje istotnym zawodnikiem dla Stefano Pioliego.

Bennacer na poziomie młodzieżowym reprezentował Francję. Jako senior postawił jednak na reprezentację Algierii, z którą święci triumfy. W 2019 roku został z nią mistrzem Afryki i jest jednym z najważniejszych kadrowiczów.

Ismael Bennacer – aktualności