Hannibal
Mejbri

Hannibal Mejbri to tunezyjski piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika. Od 2022 roku zawodnik Manchesteru United. Reprezentant Tunezji.

Czytaj dalej…

46
IMAGO/David Weir
Imię i nazwisko Hannibal Mejbri
Data urodzenia 2003-01-21
Miejsce urodzenia Ivry-sur-Seine
Narodowość Tunezja
Aktualny klub Manchester United
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 74 kg
Wzrost 183 cm

Hannibal Mejbri – kariera

Hannibal Mejbri urodził się na przedmieściach Paryża i swoje pierwsze kroki stawiał w tamtejszym Paris FC. Zaproszono go również do prestiżowej akademii Clairefontaine. Ostatecznie w 2018 roku związał się z AS Monaco. Tam spędził jednak tylko jeden sezon. Hannibal stał się popularnym nastolatkiem, którego chciały wszystkie istotne kluby Premier League. Ostatecznie trafił do Manchesteru United za dziesięć milionów euro. Mejbri szybko zaaklimatyzował się w Anglii, występując w zespole U23, mając zaledwie 17 lat. W maju 2021 roku zadebiutował w pierwszym zespole podczas ostatniej kolejki Premier League. W starciu z Wolverhampton zmienił Juana Matę.

Latem 2022 roku Czerwone Diabły wypożyczyły pomocnika do Birmingham City. W Championship grał regularnie i pozostawił po sobie dobre wrażenie. Piłkarz liczy, że po powrocie na Old Trafford uzyska zaufanie Erika ten Haga.

Hannibal w sekcjach młodzieżowych reprezentował Francję, ale podjął decyzję, by grać dla seniorskiej kadry Tunezji. Zadebiutował w niej w czerwcu 2021 roku i od tamtej pory jest etatowym reprezentantem afrykańskiego kraju.

Hannibal Mejbri – aktualności