Fabio
Carvalho

Fabio Carvalho to portugalski piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Od 2022 roku jest zawodnikiem Liverpoolu, ale aktualnie przebywa na wypożyczeniu w RB Lipsk.

Czytaj dalej…

18
IMAGO/Picture Point LE
Imię i nazwisko Fabio Carvalho
Data urodzenia 2002-08-30
Miejsce urodzenia Torres Vedras
Narodowość Portugalia
Aktualny klub RB Lipsk
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 62 kg
Wzrost 170 cm

Fabio Carvalho – kariera

Fabio Carvalho za młodu występował w szkółkach Olivais Sul oraz Benfiki, zanim jego rodzina przeniosła się do Londynu w 2013 roku. Najpierw dołączył do Balham, zanim zwrócił na siebie uwagę Fulham.

Swój pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał w wieku 20 lat. Niedługo później zadebiutował w pierwszej drużynie i strzelił swoją pierwszą bramkę.

Przełomowy okazał się dla niego sezon 2021/2022. Jego Fulham szturmem wzięło rozgrywki Championship, a wielki w tym udział młodego środkowego pomocnika. Ten świetnie wszedł w sezon, zostając w sierpniu najlepszym młodym graczem ligi. Ostatecznie londyńczycy roznieśli zaplecze i awansowali do Premier League, a Carvalho dowodził drugą linią, notując aż dziesięć bramek i osiem asyst w 36 meczach.

Takim diamentem od razu zainteresował się Liverpool, który wdrożył już wówczas projekt odmładzania kadry. The Reds okazali się świetnymi negocjatorami, bo za Portugalczyka zapłacili zaledwie 6 milionów euro. W pierwszym sezonie na Anfield Road pełnił głównie rolę rezerwowego, ale chwilami pokazywał swój wielki potencjał. Klub wciąż wiąże z nim wielkie nadzieje. Na sezon 2022/23 został wypożyczony do niemieckiego RB Lipsk

Carvalho występował w angielskich młodzieżówkach. Dopiero po 20. urodzinach zdecydował się przyjąć powołanie do reprezentacji U-21 od Portugalii. Jeszcze nie zadebiutował jednak w seniorskiej kadrze z Półwyspu Iberyjskiego.

Fabio Carvalho – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Fabio Carvalho?

Fabio Carvalhjo rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 18.

W jakich klubach grał Fabio Carvalho?

Fabio Carvalho w trakcie swojej kariery grał w klubach Fulham, Liverpool i RB Lipsk.