Mundial 2026. Wybrano stadion na mecz finałowy

Jak donosi The Sun, FIFA podjęła już decyzję w sprawie miasta-gospodarza finału nadchodzących mistrzostw świata 2026. Decydujący mecz ma zostać rozegrany na AT&T Stadium w Dallas (Teksas).

Leo Messi
Obserwuj nas w
IMAGO / Latin America News Agency Na zdjęciu: Leo Messi
  • Mundial w 2026 roku zostanie zorganizowany w Ameryce Północnej
  • Decydujący mecz finałowy ma odbyć się w Dallas
  • FIFA ma potwierdzić te doniesienia w najbliższych dniach

Finał mundialu w Teksasie

Mistrzostwa świata w 2026 roku zostaną rozegrane w Ameryce Północnej. Większość meczów odbędzie się w USA, ale najlepsze reprezentacje globu odwiedzą też Kanadę i Meksyk. Dotychczas spekulowano, że najważniejszy mecz zostanie rozegrany na MetLife Stadium w Nowym Jorku. Ostatecznie, jak donosi The Sun, decydujące starcie ma odbyć się na AT&T Stadium w Dallas.

Ten nowoczesny obiekt w Teksasie mieści zwykle 80 tysięcy widzów, ale można go na specjalne okazje rozbudować. Dzięki temu dostępnych jest aż 100 tysięcy siedzisk. Na co dzień na stadionie tym występuje drużyna Dallas Cowboys.

Szczegóły dotyczące tego, gdzie zostaną rozegrane półfinały i ćwierćfinały mają zostać opublikowane niebawem. W samej tylko fazie grupowej dojdzie do 72 meczów.

Mistrzostwa świata w 2026 roku odbędą się na przełomie czerwca i lipca. Po raz pierwszy na turnieju tym wystąpi aż 48 drużyn.

Czytaj także: Gorąco wokół selekcjonera Argentyny. Najnowsze informacje

Komentarze